Nomad Stand dla Apple Watch – recenzja (+ kod rabatowy)

Mateusz Majewski   1 grudnia 2015

nomad-stand-apple-watch_01

Kiedy nadszedł wiekopomny moment pierwszego ładowania Apple Watcha, bardzo ekscytowałem się magicznym ładowaniem indukcyjnym. Z czasem jednak dostrzegłem wadę conocnego ładowania zegarka na podłodze. Może warto zainteresować się dedykowaną podstawką? Na to pytanie odpowiedzieć pomógł mi tygodniowy test dostarczonej przez Mobilo podstawki Nomad Stand.

berrolia

Wykonanie

Po otwarciu pudełka znajdziemy w nim… jedynie sam produkt, jednak uwierzcie mi – nic innego nie chcielibyście tam zobaczyć. Nomad Stand jest produktem kompletnym, zwłaszcza jeśli chodzi o walory estetyczne.

nomad-stand-apple-watch_04

Podstawka jest bardzo przyjemna w dotyku, a gruba warstwa aluminium daje poczucie produktu premium. Produkt ten jest idealnie wyważony, na stole stoi pewnie dzięki gumowej warstwie antypoślizgowej, a na biurku prezentuje się świetnie.

Nomad Stand występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnym oraz gwiezdnej szarości.

Spostrzeżenia po tygodniu używania 

Po pierwsze: by korzystać z tej podstawki należy użyć własnego kabla. Wkładając przewód do szczeliny zauważyłem, że aluminium jest w tym miejscu bardzo ostre i wręcz niszczy kabel. Tak czy inaczej, Nomad Stand z powodzeniem maskuje nasz przewód i naprawdę dobrze go trzyma. Jedynie w dolnej części Standa kabel potrafi czasem wysunąć się ze szczeliny.

Jedną z zalet korzystania z Nomad Stand jest jego waga i przyczepność. Używając tradycyjnie kabla ładującego bałbym się podłączać do niego zegarek na biurku, ze względu na ryzyko upadku. Odkładając go na podstawkę niczym nie trzeba się martwić, bowiem Stand jest bardzo stabilny.

Nomada możemy też z powodzeniem używać w położeniu poziomym – Apple Watch przełącza się wtedy w tryb nocny.

nomad-stand-apple-watch_06

Rzeczą, o której również warto wspomnieć jest fakt, iż “główka” ładowarki umieszczona w Standzie dość mocno wystaje. Składać się na to może fakt, że korzystam z ładowarki od sportowego Apple Watch’a, a ta jest nieco grubsza od wersji stalowej – użytkownikom cieńszej ładowarki nawet nie przyjdzie do głowy na to narzekać.

Podsumowanie

Jeśli, tak jak mnie, irytuje Was ładowanie zegarka na podłodze lub obawiacie się ryzyka upadku przy ładowaniu na biurku/szafce, naprawdę warto zainwestować w porządną podstawkę, jaką jest Nomad Stand. Mój kabel jest dość mocno obdrapany, jednak winę po części zrzucam również na sposób użytkowania go – na potrzeby rzetelnej recenzji, co jakiś czas wyjmowałem i wkładałem kabel.

Zakupem Nomad Standa chyba nikt nie będzie rozczarowany, bowiem jest to jeden z najlepiej wykonanych akcesoriów do Apple Watcha, z jakimi miałem do czynienia.

Nomad Stand jest dostępny w sklepie Mobilo. Znajdziecie tam też inne produkty marki Nomad oraz mnóstwo innych, ciekawych akcesoriów do sprzętu Apple.

Mamy dla Was specjalny kod rabatowy: wpisz „thinknomad” przy realizacji zamówienia, a otrzymasz 10% zniżki na wszystkie produkty Nomad (oraz ich bezpłatną wysyłkę) w sklepie Mobilo. Kod jest ważny do 7 grudnia.

KONKURS: mamy dla Was 2 kody na 30% zniżki(!!!) na Nomad Stand lub Nomad Pod ze sklepu mobilo.pl. Zajrzyjcie tutaj.

***

Dziękujemy Mobilo za udostępnienie Nomad Stand do testów. 

W trosce o zachowanie obiektywizmu recenzji i uczciwość wobec naszych Czytelników/ek, nigdy nie zatrzymujemy dla siebie testowanych sprzętów. Producenci/dystrybutorzy nie ingerują w treść naszych recenzji. 

Mac od ręki i w super cenie!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: