Plotka: iPhone 6c w kolorowej, metalowej obudowie zadebiutuje już w lutym 2016 r.

Tomek Czech   2 grudnia 2015

iphone-5s-colors

Kiedyś te plotki się sprawdzą. Albo nie. Od kilku lat regularnie słyszymy o tym, że Apple wprowadzi na rynek nowy model iPhone’a już w pierwszej połowie roku, jednak firma z  Cupertino konsekwentnie trzyma się jesiennych terminów. Jak będzie w 2016 r.?

Powołując się na źródła w fabrykach Faxconnu, chińska strona TechWeb twierdzi, że już w lutym przyszłego roku zadebiutuje iPhone 6c, który ma mieć 4-calowy wyświetlacz oraz metalową obudowę (jak iPhone 5s) i ma być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Nowy, “budżetowy” iPhone ma być również wyposażony w Touch ID, ale nie będzie wspierał technologii 3D Touch.

berrolia

Źródła chińskiej strony szacują, że iPhone 6c może kosztować pomiędzy 400 a 500 dol. (iPhone 6s 16GB bez kontraktu kosztuje w USA 649 dol.).

Wiarygodna zazwyczaj japońska Macotakara informowała niedawno, że Apple jest już gotowe do rozpoczęcia masowej produkcji nowego, tańszego modelu iPhone’a, który według japońskich blogerów ma być ulepszoną wersją iPhone’a 5s i będzie wyposażony w procesor A8, kamerę Face Time HD, moduł Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1.

Również analitycy Ming-Chi Kuo i Kevin Wang prognozują, że 4-calowy iPhone 6c pojawi się na rynku jeszcze w pierwszej połowie 2016 r.

Sprawdź wszystkie dotychczasowe plotki na temat iPhone’a 7

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: TechWeb, za Cult of Mac

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: