Kuo: 4-calowy iPhone w 2016, 3 GB RAM w iPhonie 7 Plus

Tomek Czech   4 listopada 2015

iphone-6c

Choć wydawało się, że to zamknięty rozdział, wraca temat 4-calowego iPhone’a. Według wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, zapotrzebowanie na smartfony z mniejszymi wyświetlaczami jest wciąż spore i Apple odpowie na potrzeby rynku wprowadzeniem 4-calowego iPhone’a już w pierwszej połowie 2016 r.

berrolia

Zdaniem Kuo, mniejszy iPhone będzie  przypominał odświeżonego iPhone’a 5s, wyposażony będzie w procesor A9 i metalową obudowę (w przeciwieństwie do plastikowej w iPhonie 5c). Nie będzie obsługiwał technologii 3D Touch.

Według informacji Kuo, w następnym roku Apple doda więcej pamięci RAM do 5,5-calowego modelu nowego iPhone’a: iPhone 7 Plus ma mieć 3 GB RAM, natomiast 4,7-calowy iPhone 7 ma być wyposażony w 2 GB RAM, czyli tyle, ile mają obecne modele smartfonów od Apple.

Analityk KGI przewiduje też, że Apple przestanie korzystać z procesorów Samsunga i jednym producentem chipów A9 do 4-calowego iPhone i A10 do iPhone’a 7 będzie TSMC.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhonie 7 znajdziesz tutaj.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też: 

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Martin Hajek

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: