Wszystko, co dotąd “wiemy” o iPhonie 7

Mateusz Majewski   28 października 2015

iphone-7-concept

Jeszcze niedawno ekscytowaliśmy się premierą iPhone’a 6s. Emocje jednak opadają szybko, a na światło dzienne wychodzą kolejne plotki, doniesienia i spekulacje na temat nowego modelu smartfona od Apple. Oto wszystko, co na razie “wiemy” o iPhonie 7.

berrolia

Konstrukcja i wygląd 

Zgodnie z zasadą, że wygląd iPhone’a zmieniany jest co dwa lata, iPhone 7 będzie miał zapewne mocno odmieniony kształt.

Według Ming-Chi Kuo, niezawodnego analityka KGI, iPhone 7 zbliży się grubością do poziomu iPoda touch i osiągnie wynik pomiędzy 6 a 6,5 mm (dla porównania, obecne modele 6 i 6 Plus mają odpowiednio 6,9 oraz 7,1 mm). Mogłoby to pozwolić nazwać nowy smartfon “iPhone Air”.

iPhone_7_illustration_Yasser_Farahi_1000b

Najnowsze plotki mówią, że wprowadzona w iPhonie 6s technologia 3D Touch może wyeliminować konieczność używania przycisku Home. Taki ruch pozwoliłby na stworzenie urządzenia podobnego wymiarami do obecnych modeli, ale z większym ekranem lub mniejszego urządzenia z ekranem w takim samym rozmiarze, jak teraz.

Największą przeszkodą na drodze usunięcia Home jest umieszczony w nim czytnik linii papilarnych Touch ID. Konieczna byłaby zmiana jego położenia lub wbudowanie go w wyświetlacz.

Oto, jak takiego iPhone’a wyobraża sobie projektant graficzny Marek Weidlich:

Niektóre źródła donoszą, że Apple nie chce kontynuować używania ekranu z zaokrąglonymi brzegami (jak w iPhone’ach 6 i 6S), żeby całkowicie odciąć się od podobnych rozwiązań konkurencji.

Możliwe jest też, że szkło pokrywające ekran iPhone’a 7 będzie w końcu szafirowe, co oznaczałoby zdecydowanie mniejszą podatność na zarysowania.

Prawdopodobna jest również możliwość wprowadzenia przez Apple konstrukcji odpornej na wodę i kurz. Obecne konstrukcje 6s i 6s+ posiadają bowiem specjalnie pogrubione uszczelki oraz zwiększoną ilość kleju, dzięki czemu są bardziej odporne na wodę od swoich poprzedników. Dodatkowo, część złącz i wtyków iPhone’a 6s, pokrytych jest także warstwą silikonu. Możliwe, że jest to pewnego rodzaju test tej technologii.

Jest też szansa na pozbycie się powszechnie nielubianych pasków na tylnej obudowie, czyli tzw. fugFugi, to nic innego jak przerwy między aluminiową konstrukcją, mające zapewnić antenom możliwość wymiany informacji (aluminium nie przepuszcza fal radiowych). W czerwcu tego roku świat obiegła informacja o zatwierdzeniu przez Biuro patentów i znaków towarowych USA nowego patentu dla Apple. Firma zgłosiła chęć zastrzeżenia materiału wyglądającego jak aluminium, jednak przepuszczającego fale radiowe. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem do stworzenia wrażenia wykonania konstrukcji z jednego materiału.

iphone-6s-back

Bateria

Choć czas pracy na baterii w ostatnim modelu został prawie podwojony względem pierwszego iPhone’a , to i tak znalezienie lepszych wydajniejszych metod zasilania uważane jest za największe wyzwanie świata technologicznego.

Choć Apple ciągle pracuje nad zwiększeniem czasu pracy swoich urządzeń, czego efekty widać w najnowszych iPhone’ach 6s (mniejsza bateria – taki sam czas), nie spodziewamy się rewolucji w tym segmencie.

Wiadomo jednak, że firma z Cupertino pracuje nad konstrukcją ładowarki indukcyjnej opierającej się na wykorzystaniu cewek elektrycznych w elementach urządzenia. Nie wiemy jednak, czy i ewentualnie kiedy Apple zamierza wprowadzić tę technologię.

iPhone_7_illustration_Yasser_Farahi_1000d

Podzespoły

Dość prawdopodobne wydaje się, że wraz z aktualizacją linii telefonów, Apple może zakończyć współpracę z jednym ze swoich kluczowych podwykonawców – Samsungiem.

Wszystkie procesory do iPhone’a 7 miałyby wychodzić więc spod linii produkcyjnej TSMC. Nie wiadomo jednak, czy przewidywane od dawna zakończenie współpracy z koreańskim podwykonawcą związane byłoby z niedawną aferą chipgate, czy może konfliktem interesów na linii Apple – Samsung.

W niedalekiej przyszłości dostawcą podzespołów do iPhone’a może zostać też Intel. Według najnowszych doniesień, Intel pracuje nad nowym modemem LTE dla Apple, który w nowym iPhonie miałby być połączony z procesorem A10. Taka kombinacja nie tylko zwiększyłaby szybkość urządzenia, ale też zapewniła mniejsze zużycie baterii.

ip6s-a9

Przeczytaj też:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: