KGI: iPhone 7 będzie cienki jak iPod touch. Czy w końcu będzie nazywał się iPhone Air?

Grzegorz Dobromiński   7 września 2015

iPhone_7_illustration_Yasser_Farahi_1000b

Wszyscy żyjemy już środową premierą iPhone’a 6s, jednak świat technologii nie zwalnia tempa i już spekuluje się na temat kolejnej odsłony iPhone’a. Może nie dla wszystkich jest to oczywiste, ale cykl premier kolejnych telefonów z logiem nadgryzionego jabłka wymusza na Apple pracę nad kilkoma modelami jednocześnie.

Jak donosi Ming-Chi Kuo, niezawodny analityk KGI, iPhone 7 zbliży się grubością do poziomu znanego z iPoda touch i osiągnie wynik pomiędzy 6 a 6,5 mm. Dla porównania, obecne modele 6 i 6 Plus mają odpowiednio 6,9 oraz 7,1 mm.

iPod_Touch

iPod touch 6-tej generacji

Jeśli te informacje się potwierdzą, Apple pozostanie prawdopodobnie przy technologii In-Cell, pozwalającej wytwarzać bardzo cienkie wyświetlacze (czujniki dotykowe zintegrowane są z warstwą LCD). Technologia ta ma jednak również swoje ograniczenia i wybór tej drogi oznaczać będzie też najprawdopodobniej brak ekranów w rozdzielczości 4K w iPhonie następnej generacji (spodziewać możemy się wartości 1440 x 2560).

Czy zatem Apple zagra odważniej i wbrew dotychczasowej nomenklaturze zaprezentuje nam iPhone’a Air, którego na łamach Think Apple przewidywaliśmy już 2 lata temu?

Kuo spodziewa się również, że iPhone 7 będzie wykorzystywał technologię Force Touch/3D Touch, której premiery spodziewamy się w nowej, jesiennej odsłonie smartphone’a spod skrzydeł Apple.

Sprawdź, co przed środową premierą wiemy o iPhonie 6s i czy nowych Phone’ów mamy się spodziewać w Polsce już we wrześniu.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Yasser Farahi/OvalPicture

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: