Nomad Pod: powerbank dla Apple Watch – recenzja (+ kupon rabatowy)

Mateusz Majewski   5 grudnia 2015

nomad-pod-apple-watch-powerbank

Pod koniec dnia stan baterii mojego Apple Watcha najczęściej waha się w granicach 40-60%. Choć prawdopodobnie wystarczyłoby mu energii na następny dzień, boję się, że w jego trakcie zostanę zaskoczony trybem power reserve. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Nomad Pod – świetny powerbank do Apple Watcha.

berrolia

Nomad Pod to mała bateria, która w komfortowy sposób uzupełni braki energii w naszym zegarku. Urządzenie występujące w dwóch odcieniach – silver i space gray. Dzięki firmie Mobilo przez ponad tydzień przebywał u mnie model w kolorze srebrnym.

Co znajdziemy w pudełku? Estetycznie zapakowany Nomad Pod oraz miły w dotyku kabel micro USB, dzięki któremu naładujemy powerbank. W środku znajdują się również krótkie instrukcje obsługi oraz specjalna podkładka, która jest potrzebna, jeśli korzystamy z cieńszej, stalowej ładowarki do zegarka.

Budowa

Podstawową zaletą powerbanku od firmy Nomad jest jego rozmiar – bateria bezproblemowo mieści się zarówno w dłoni jak i kieszeni. Konstrukcja to połączenie plastiku z zewnętrznym aluminiowym okryciem. Całość dopełnia antypoślizgowa guma użyta na spodzie.

Górna warstwa baterii zaczepiana jest na magnes, a po jej zdjęciu widzimy przestrzeń na kabel. Po umieszczeniu go na miejscu – poprzez włożenie końcówki USB i zawinięciu dookoła konstrukcji – wystarczy już tylko założyć aluminiową pokrywkę i zakręcić tak, by magnes trzymał ją nieruchomo.

Jeśli posiadacie stalową ładowarkę, należy włożyć pod nią wcześniej wspomnianą podkładkę.

Poziom baterii określają 4 diody umiejscowione między przyciskiem je uaktywniającym, a wejściem micro USB.

Wadą konstrukcji niewątpliwie jest fakt, iż nierozłączalne paski do Apple Watcha (np. bransoleta panelowa) będą zaburzać stabilność układu. Bateria nie nie stoi wówczas na swojej dolnej części, tylko na bransolecie.

Użyteczność

Zacznijmy od tego, że podczas używania Nomad Pod ładowałem nim zegarek również w domu, gdzie zwykle robiłem to przez standardowy kabel. Dlaczego? Przede wszystkim, Apple Watch leżący na baterii od Nomada, w przeciwieństwie do oryginalnej ładowarki, nie ześlizguje się i trzyma bardzo pewnie. Zasadnicza różnica polega na wykorzystaniu wgłębienia w obudowie – daje ono miejsce dla wystającej części zegarka, co gwarantuje dobrą przyczepność.

nomad-pod-apple-watch-powerbank-4

Drugi powód to niestety brak innego przewodu. Jeśli mamy jeden kabel, ciągłe wyjmowanie i wkładanie go do tego powerbanka jest czasochłonne i problematyczne. Dużo łatwiej jest po prostu ładować co jakiś czas Nomada dedykowanym kablem micro USB.

Mimo, iż nawet po obróceniu Poda “do góry nogami” Apple Watch trzyma się bezproblemowo, w plecaku już po kilku żwawszych ruchach zegarek ześlizguje się i przestaje ładować. Jedyne, co można w tej sytuacji zrobić, to używać paska, który obejmie i ściśnie cały Nomad Pod – tak, jak na przykład sportowy pasek w rozmiarze M/L. Osobiście uważam jednak, że ładowanie w ten sposób jest dość ekstremalnym rozwiązaniem i nie można zarzucać producentowi jakiegoś niedociągnięcia.

Ładowanie

Nomad obiecuje, że ich bateria o pojemności 1800mAh naładuje nasz zegarek do pełna aż 4 razy. W rzeczywistości Nomad Pod naładował mojego Apple Watcha 42mm (z baterią 246mAh) 2,9 raza. Zakładam więc, że posiadacze mniejszej wersji zegarka Apple (205mAh), mogą spokojnie oczekiwać pełnych trzech ładowań.

Z ciekawości użyłem też raz Nomada jako ładowarki do iPhone’a 6s (z baterią 1715mAh) i po ładowaniu ujrzałem wynik 80%.

Podsumowanie 

Mimo, że finalnie wyniki ładowania nie pokrywały się z przedstawionymi przez producenta, Nomad Pod to nadal świetny sprzęt ładujący.

Jedyną większą wadą tego urządzenia jest konieczność używania własnego kabla, lecz jego główną zaletą jest rozmiar i niewielka waga. Dodatkowo solidna, aluminiowa konstrukcja pozwala wierzyć, że posłuży nam długo. Jeśli więc szukacie dodatkowego, poręcznego źródła energii do swojego zegarka – to jest naprawdę to!

Przeczytajcie też moją recenzję Nomad Stand – podstawki dla Apple Watcha.

Nomad Stand jest dostępny w sklepie Mobilo. Znajdziecie tam też inne produkty marki Nomad oraz mnóstwo innych, ciekawych akcesoriów do sprzętu Apple.

Mamy dla Was specjalny kod rabatowy: wpisz „thinknomad” przy realizacji zamówienia, a otrzymasz 10% zniżki na wszystkie produkty Nomad (oraz ich bezpłatną wysyłkę) w sklepie Mobilo. Kod jest ważny do 7 grudnia.

KONKURS: mamy dla Was 2 kody na 30% zniżki(!!!) na Nomad Stand lub Nomad Pod. Zajrzyjcie tutaj.

***

Dziękujemy Mobilo za udostępnienie Nomad Pod do testów. 

W trosce o zachowanie obiektywizmu recenzji i uczciwość wobec naszych Czytelników/ek, nigdy nie zatrzymujemy dla siebie testowanych sprzętów. Producenci/dystrybutorzy nie ingerują w treść naszych recenzji. 

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: