W pierwszym teście baterii iPhone SE lepszy od iPhone’a 5s, 6s i Samsunga Galaxy S7

Tomek Czech   24 marca 2016

iphone-se-test-baterii

Na potrzeby recenzji iPhone’a SE, redakcja The Wall Street Journal wykonała test porównawczy baterii w nowym 4-calowym telefonie oraz iPhonie 5s, 6s i Samsungu Galaxy Galaxy S7. Zgodnie z przewidywaniami, niekwestionowanym zwycięzcą okazał się iPhone SE.

berrolia

Test polegał na przeglądaniu stron internetowych przy ustawionej identycznie na każdym telefonie jasności wyświetlacza. Bateria w iPhonie SE wytrzymała 10 godzin surfowania po internecie – o ponad 2 godz. dłużej niż bateria w iPhonie 5s i 6s, i prawie trzy godziny dłużej niż bateria w Galaxy S7.

iPhone SE

iPhone 5s

iPhone 6s

Galaxy S7

10 godz.

7 godz. 15 min.

7 godz. 45 min.

7 godz. 5 min.

Krótsze życie baterii w iPhonie 6s i Galaxy S7 wynika oczywiście m.in. z tego, że telefony te posiadają znacznie większe ekrany od iPhone’a SE. Wyświetlacz w iPhonie 6s ma też większy kontrast i wyposażony jest w 3D Touch.

Jednak kolosalna różnica w długości życia baterii pomiędzy 4-calowymi iPhonem SE i iPhonem 5s pokazuje, jak bardzo Apple poprawiło zarządzanie energią zarówno przez hardware, jak i software w swoich smartfonach.

nomad2

Apple zwyczajowo nie podało dokładnej pojemności baterii w iPhonie SE. Musimy poczekać, aż nowy telefon zostanie rozebrany przez iFixit.

Przeczytaj więcej o baterii w nowym iPhonie.

Zobacz też pierwszy unboxing i pierwsze recenzje wideo.

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż iPhone SE w pierwszej grupie 13 państw. Sprawdź ceny i dostępność w Polsce.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o iPhonie SE:

lapa-backpack

Źródło: WSJ

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: