Apple zatrudnia byłego wiceprezesa Tesli. Apple Car coraz bliżej?

Michał Niezbecki   20 kwietnia 2016

apple-car-1

Parę dni temu dotarły do nas plotki, że Apple posiada swoje laboratorium za naszą zachodnią granicą, w którym grupa ekspertów pracuje nad oprogramowaniem oraz hardwarem do Apple Cara. Wczoraj pojawiły się kolejne ważne informacje na temat tego projektu: 9to5Mac dowiedziało się, że były wiceprezes Tesli oraz były główny inżynier Astona Martina Chris Porritt został zatrudniony przez Apple do pracy nad “specjalnymi projektami”. Największym z obecnych projektów specjalnych w Apple jest podobno projekt Tytan, czyli projekt stworzenia elektrycznego samochodu.

berrolia

Fakt zatrudnienia Porritta niewątpliwie dowodzi, że Apple coraz bardziej poświęca się pracom nad Apple Car. Jako że z Apple odszedł niedawno poprzedni szef projektu Tytan Steve Zadesky, możliwe, że to właśnie Porritt przejmie dowodzenie nad całym przedsięwzięciem.

Porritt był jednym z głównych inżynierów brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego i ma za sobą stworzenie kilku modeli samochodów marki Aston Martin, m.in. One-77.

Nie bez znaczenia może być w tej całej sprawie fakt, że wielkim wielbicielem Astonów jest Jony Ive.

W Tesli Porritt pracował nad Modelami S i X oraz nad podwoziem dla Modelu 3. Doświadczenie tam nabyte może pomóc mu w pracach nad samochodami elektrycznymi cechującymi się długim zasięgiem oraz dużą mocą, dzięki czemu będą one sporą konkurencją dla pojazdów Tesli.

Apple Car

Według informacji z wielu wiarygodnych źródeł, Apple planuje produkcję elektrycznych, samosterujących się samochodów, które mogłyby wyjechać na ulice już w 2019-2020 r.

Apple jest też podobno zainteresowane wykorzystaniem w swoim przyszłym samochodzie technologii użytych w BMW i3. Tim Cook miał nawet odwiedzić fabrykę BMW w Lipsku, w której produkowane są modele i3. Firma z Cupertino ma być zainteresowana wykonanym z włókna węglowego nadwoziem BMW i3 jako bazą pod swój własny elektryczny samochód.

Przeczytaj nasz raport o Apple Car i zobacz, jak projektanci wyobrażają sobie przyszły samochód od Apple.

Apple-iCar-5

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Zródło: 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: