Plotka: Apple zainteresowane wykorzystaniem nadwozia BMW i3 jako bazy pod swój elektryczny samochód

Tomek Czech   27 lipca 2015

BMW-i3

Może już o całej sprawie zapomnieliście, może wydaje się Wam, że to był tylko piękny sen. Tymczasem temat Apple Car powraca i wygląda na to, że elektryczny samochód od Apple to projekt coraz bardziej realny. Niemiecki Manager Magazine donosi, że Apple jest zainteresowane wykorzystaniem technologii użytych w BMW i3 w swoim przyszłym samochodzie.

berrolia

Zdaniem Manager Magazine, negocjacje obu firm rozpoczęły się jesienią 2014 r. i podczas ich trwania Tim Cook w towarzystwie kilku dyrektorów Apple odwiedził fabrykę BMW w Lipsku, w której produkowane są modele i3. Firma z Cupertino ma być zainteresowana wykonanym z włókna węglowego nadwoziem BMW i3 jako bazą pod swój własny elektryczny samochód.

Według raportu, negocjacje zostały co prawda w pewnym momencie zerwane, ale obie firmy zgodziły się kontynuować rozmowy w przyszłości.

BMW i3 to elektryczny samochód miejski, który na jednym ładowaniu może pokonać do 150 km. Nadwozie i3 wykonane jest z włókna węglowego z dodatkiem kilku wysokiej jakości materiałów ekologicznych. Według BMW, stylistyka nadwozia i wnętrza i3 oparta jest na “wymaganiach w zakresie zrównoważonego rozwoju” (wykorzystanie materiałów i surowców odnawialnych, np. włókna kenafu i certyfikowanego drewna eukaliptusowego), co mogło być magnesem przyciągającym coraz bardziej zielone Apple.

Według wcześniejszych doniesień, Apple już od ponad roku pracuje nad elektrycznym, samosterującym samochodem, którego premiera ma odbyć się około 2020 r.

apple-car-grassi

Przeczytaj nasz raport o Apple Car i zobacz, jak projektanci wyobrażają sobie przyszły samochód od Apple.

Wszystko o Apple Car:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o samochodzie od Apple.

Źródło: Manager Magazine, za 9to5Mac
Grafika: BMW, Franco Grassi

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: