Jailbreak iOS 9.2-9.3.3 semi-tethered już dostępny, untethered wkrótce [aktualizacja: angielskie narzędzie dostępne]

Mateusz Majewski   24 lipca 2016

Screen Shot 2016-07-24 at 16.26.25

Znana z jailbreaka dla kilku poprzednich wersji iOS organizacja Pangu twierdzi, że udostępnienie przez nich narzędzia do odblokowania iOS 9.2-9.3.3 to tylko kwestia czasu. Już teraz dostępna jest jednak chińska wersja pozwalająca wykonać nietrwały semi-tethered jailbreak. Ponieważ Apple coraz lepiej broni się przed jailbreakiem, ostatnie narzędzie tego typu ogólnodostępne było dawno temu.

berrolia

Oświadczenie o nieuchronnej publikacji narzędzia zespół Pangu wydał poprzez Twittera. Już teraz widać, że post cieszy się ogromną popularnością, co świadczyć może o sporym zapotrzebowaniu użytkowników na jailbreak.

Po wejściu na stronę Pangu widzimy wskazówki postępowania oraz trochę więcej informacji. Jedną z ważniejszych jest fakt, że jailbreak dostępny będzie niestety tylko dla urządzeń z procesorami 64-bitowymi. Lista wspieranych modeli wygląda więc następująco: device

Co ważne, użytkownicy już teraz cieszyć się mogą chińską wersją Pangu, jednak na razie oferuje on tylko nietrwały semi-tethered jailbreak. Jeśli chcecie wiedzieć już wykonać semi-tethered jailbreak już teraz, na YouTube pojawił się pierwszy anglojęzyczny poradnik.

Kwestia jailbreaka budziła zawsze spore kontrowersje. Z jednej strony uzyskujemy pełny dostęp do oprogramowania w naszym urządzeniu, lecz z drugiej narażamy się na niebezpieczeństwo zarażenia wirusem. Warto wziąć pod uwagę, że z wersji na wersję Apple implementuje coraz więcej rozwiązań znanych z Cydii. Ostatnią z takich funkcjonalności jest wprowadzony przez Apple Night Shift, który zastosowaniem nie różni się niczym od znanej wcześniej aplikacji f.lux.

Aktualizacja 29.07.16: narzędzie do jailbreaka iOS 9.2-9.3.3 dostępne już jest w wersji angielskiej na stronie Pangu

Screen Shot 2016-07-29 at 14.01.16

Podłącz się do nas na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: