Katowice w mobilnym obiektywie ‐ rusza druga edycja Nozbe Mobile Photo Trip

Redakcja   31 sierpnia 2016

MPT2_KATOWICE_plakat

Od wizyty w Katowicach w dniach 3 i 4 września, rozpoczyna się druga edycja Nozbe Mobile Photo Trip, projektu zrzeszającego fotografów wykonujących zdjęcia wyłącznie za pomocą aparatu w smartfonie.

berrolia

Przejdą przez miasto, a dzięki nim w ciągu dwóch dni powstaną setki zdjęć dokumentujących codzienny tryb życia mieszkańców, architekturę i lokalny koloryt.

Grupa fotografów swoją wycieczkę po Katowicach rozpocznie od południowego śródmieścia i szlaku moderny. Następnie zwiedzający przejdą do Strefy Kultury, gdzie odwiedzą Muzeum Śląskie, NOSPR, Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek. Wieczorem udadzą się na Rynek.

Drugiego dnia na fotografiach uwieczniony zostanie Nikiszowiec, a także mieszkańcy dzielnicy. Mobilni fotografowie zapraszają każdego do wspólnej akcji portretowej w niedzielę 4 września, o godzinie 12.00 na placu Wyzwolenia 4 „pod różami”.

shi_sha14_MuzeumSlaskie

Fot. Małgorzata Sklorz

Często słyszymy od znajomych z całej Polski, że chętnie odwiedzają nasze miasto, a będąc tu zachwycają się przemianą jaka zaszła na przestrzeni ostatnich kilku lat ‐ mówi Małgorzata Sklorz, członek zespołu Nozbe Mobile Photo Trip i gospodarz spotkania. ‐ Jestem przekonana, że również fotografowie mobilni docenią urok Katowic. I chociaż w ciągu dwóch dni nie można zobaczyć wszystkiego, staraliśmy się tak ułożyć plan, aby zaprezentować wszystko co najciekawsze ‐ od modernistycznej architektury, przez nowe obiekty, po unikatową i wciąż dosyć hermetyczną dzielnicę.

Po zakończeniu Nozbe Mobile Photo Trip w Katowicach powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w serwisie społecznościowym Instagram. Od października 2016 do czerwca 2017 fotografowie będą kontynuować cykl spotkań i odwiedzą kolejno: Warszawę, Kielce, Płock, Toruń, Białystok, Bydgoszcz, Kraków i Gdańsk. Po raz pierwszy na trasie zwiedzania znalazło się jedno miasto poza granicami Polski ‐ czeska Praga.

Harmonogram Nozbe Mobile Photo Trip Katowice

Sobota, 3 września

9.00 spotkanie na Dworcu Kolejowym w Katowicach na placu Szewczyka 9.30 ‐ 12.00 południowe śródmieście i katowicka moderna
12.00 ‐ 13.00 przejazd do Strefy Kultury i lunch
13.00 ‐ 17.30 Strefa Kultury: Muzeum Śląskie, NOSPR, MCK i Spodek 17.30 ‐ 18.30 obiad w Królestwie

18.30 ‐ 19.30 czas na zakwaterowanie się
19.30 ‐ 21.00 Kato De Palma, czyli Rynek i neon Zachód Słońca 21.00 i do oporu Absurdalna i dla niezmordowanych Mariacka

Niedziela, 4 września

9.00 śniadanie Cafe Zillman na Nikiszowcu
9.45 ‐ 12.00 zakamarki Nikiszowca
12.00 ‐ 14.00 (i dłużej) akcja portretowa na Nikiszowcu

Prowadzący Nozbe Mobile Photo Trip Katowice

sklorzMałgorzata Sklorz| Instagram: @shi_sha14 | malgorzata.sklorz@mobilephototrip.com

Afrykofanka, fotomaniaczka, katowiczanka. Z zawodu jest managerem ds. komunikacji. Życiowe motto: Jeśli coś robisz dobrze, mów o tym.
Dlaczego fotografia mobilna? Bo liczy się uchwycenie ulotnej chwili.

melanowskiTobiasz Melanowski| Instagram: @mr_tobiasz | tobiasz.melanowski@mobilephototrip.com

Menedżer kultury, z bogatym doświadczeniem we współpracy z wieloma instytucjami kultury na Górnym Śląsku. Pracował przy kandydaturze Katowic do tytułu ESK 2016 oraz przy kilku festiwalach, a od kilku lat ściśle współpracuje z Instytucją Kultury Ars Cameralis. Fotografią mobilną zainteresował się niedawno (wraz ze zmianą smartfona na lepszy). Powoli odkrywa możliwości i dzięki temu przełamuje swoje kolejne bariery.

Nozbe Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Co miesiąc grupa 30‐40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

ThinkApple jest patronem medialnym Nozbe Mobile Photo Trip 16|17. 

Kolejne spotkania:

  • Warszawa 22‐23.10.2016
  • Kielce 19.11.2016
  • Płock 3.12.2016
  • Toruń 14.01.2017
  • Białystok 4.02.2017
  • Bydgoszcz 18.03.2017
  • Kraków 1‐2.04.2017
  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:
MPT2_PARTNERS_BOX

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: