Ewolucja strony apple.com na trzyminutowym time-lapsie

Mateusz Majewski   31 października 2016

screen-shot-2016-10-24-at-22-26-35Strona internetowa Apple powstała tuż przed słynnym powrotem Steve’a Jobsa do firmy w 1997 roku i istnieje już ponad 20 lat. Z tej okazji, kilka dni temu w internecie ukazał się krótki film, przedstawiający w skrócie dwie dekady funkcjonowania strony oraz najważniejsze wydarzenia.

berrolia

Na filmie zobaczyć możemy nie tylko grafiki najważniejszych wydarzeń od 1996 d0 2016 roku, ale także zmiany wizualne strony.

Nie sposób nie zauważyć licznych zmian Apple w strategii biznesowej i kreowania wizerunku. Z pełnej detalu witryny zmienia się ona powoli w coraz bardziej płaski design, a zakładka iPod+ iTunes przechodzi w samo iPod, by następnie ustępować miejsca innym produktom, a potem zniknąć ze strony całkowicie.

Przez te dwie dekady, firma jednocześnie trzymała się swoich założeń stylistycznych – zawsze starała się projektować ładnie i użytecznie, najlepiej z jednego kawałka tworzywa. Po latach nadal możemy zachwycać się designem na przykład starszych Maców, czy pierwszego iPhone’a.

Jeśli natomiast chcesz zobaczyć, jak prezentowała się witryna Apple w konkretnym dniu w historii, pozwala na to strona web.archive.org, na której po wybraniu interesującej nas daty, otwiera nam się idealnie odwzorowana kopia apple.com wraz z ówczesnymi opisami, grafikami i animacjami.

300x300-oslo

Posłuchaj ostatniego odcinka naszego podcastu – Nowy Pro, śmierć Aira i „przejściówki-gate”. 

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i SoundCloud. Możecie nas słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TT oraz w aplikacji SoundCloud na iOS.

Lub po prostu tutaj:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: