Apple wydaje album prezentujący 20 lat historii projektowania swoich produktów

Tomek Czech   15 listopada 2016

designed-by-apple-in-california-3_1

Jeśli tak jak ja uważasz, że trudno sobie wyobrazić Święta bez prezentu w postaci książki, to w tym roku możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – obdarować siebie lub bliskich książką, która jest jednocześnie produktem Apple (niestety, jak zawsze w przypadku Apple – drogim produktem). Firma z Cupertino wprowadziła dzisiaj do swojej oferty książkę, a właściwie album zatytułowany “Designed by Apple in California”, prezentujący historię ostatnich 20 lat projektowania swoich produktów.

berrolia

Album zawiera 450 fotografii przedstawiających produkty Apple, od iMaca z 1998 r. do Apple Pencil z roku 2015. W książce znalazły się również opisy materiałów i technik używanych w ostatnich 20 latach przez projektantów z Cupertino. Wprowadzenie napisał oczywiście Jony Ive.

designed-by-apple-in-california-4

designed-by-apple-in-california-2

Album został zadedykowany pamięci Steve’a Jobsa.

Dostępny jest w dwóch rozmiarach – 26 cm x 32 cm i 33 cm x 41 cm – za odpowiednio 199 dol. i 299 dol.

Żeby uprzedzić burzę, która niewątpliwie rozpęta się wokół ceny książki – to tzw. “wydawnictwo ekskluzywne”: album jest wydrukowany na specjalnie obrabianym, niestandardowo barwionym papierze z pozłacanymi srebrnymi krawędziami, przy użyciu ośmiu separowanych kolorów i specjalnego atramentu. Posiada twardą, lnianą oprawę i – jak twierdzi Apple – powstawał osiem lat.

designed-by-apple-in-california-1

Album sprzedawany będzie od jutra w internetowym sklepie Apple w Australii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Korei, Tajwanie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz w wybranych Apple Storach. Na razie nie będzie dostępny w Polsce.

Autorem fotografii jest Andrew Zuckerman.

Przeczytaj też:

Źródło: Apple

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: