Apple uruchamia program naprawy iPhone’ow 6 Plus, które… upadły za dużo razy

Marek Twejn   18 listopada 2016

iphone-6-plus-naprawa

Apple uruchomiło właśnie program odpłatnej naprawy iPhone’ów 6 Plus, których wyświetlacz nie reaguje na dotyk lub pojawia się na nim charakterystyczny szary, migoczący pasek (tzw. Touch Disease). Naprawą zajmą się w Polsce autoryzowane serwisy Apple, a usługa będzie kosztowała 699 zł (cena sugerowana przez Apple, może różnić się pomiędzy serwisami).

berrolia

O problemie z ekranami w iPhone’ach 6 i 6 Plus zrobiło się głośno w sierpniu, kiedy iFixit napisało na swojej stronie, że do serwisów na całym świecie zgłasza się coraz więcej osób z niedziałającym lub niepoprawnie działającym wyświetlaczem w iPhonie 6/Plus. Według iFixit, problem leży nie w samym wyświetlaczu, ale w uszkodzonych chipach kontrolera ekranu na płycie głównej telefonu.

Apple nie zgodziło się, że jest to wada fabryczna – firma twierdzi, że uszkodzenia powstają po “kilkukrotnym upuszczeniu urządzenia na twardą powierzchnię”. Dlatego nie zaoferowała bezpłatnej naprawy telefonu.

Żeby iPhone został zakwalifikowany do programu musi działać, a wyświetlacz nie może być stłuczony.

Apple zapowiedziało też, że będzie się kontaktować z użytkownikami, którzy już dokonali naprawy i zwróci im różnicę, jeśli zapłacili więcej niż 699 zł.

Program dotyczy tylko iPhone’a 6 Plus. Naprawy nie można dokonać poprzez sieci komórkowe.

Autoryzowane serwisy Apple w Polsce znajdziesz tutaj.

Przeczytaj też:

Źródło: Apple

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: