Apple oficjalnie ostrzega przed nieoryginalnymi i podrabianymi zasilaczami

Marek Twejn   14 grudnia 2016

zasilacz-apple

Niedawno pisaliśmy o tym, że testy podrobionych zasilaczy Apple wykazały, że aż 99% z nich jest niebezpiecznych nie tylko dla urządzenia, ale i samego użytkownika. Wczoraj na stronie wsparcia Apple (na razie tylko amerykańskiej) pojawiło się oficjalne ostrzeżenie przed podrabianymi i nieoryginalnymi ładowarkami.

berrolia

W ostrzeżeniu czytamy:

Uważaj na podrobione części

Niektóre podrobione i nieoryginalne zasilacze i baterie mogą być niewłaściwie zaprojektowane, przez co mogą być niebezpieczne.

Żeby upewnić się, że podczas wymiany w Twoim urządzeniu montowana jest oryginalna bateria, zalecamy wizytę w Apple Store lub jednym z autoryzowanych serwisów Apple. Jeśli potrzebujesz nowego zasilacza, zalecamy kupno oryginalnego zasilacza firmy Apple.

W październiku Apple wystosowało pozew sądowy przeciwko firmie Mobile Star sprzedającej na Amazonie zasilacze do produktów Apple. Firma z Cupertino stwierdziła, że są one niebezpieczne zarówno dla urządzeń (mogą powodować ich uszkodzenie), jak i użytkowników (mogą powodować “śmiertelne porażenie prądem”).

Apple poinformowało też, że około 90% zasilaczy sprzedawanych na Amazonie jako oryginalne produkty Apple, to podróbki. Amazon usunął już większość z nich ze swojego sklepu i wprowadził nową politykę rejestrowania marek, która wymaga od sprzedawcy uzyskania przyzwolenia producenta na sprzedaż.

thinkapple-300x300-dragonfly

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple, za 9to5Mac

Nowy MacBook Pro 14” znów dostępny z błyskawiczną dostawą!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: