Testy bezpieczeństwa: 99% podrobionych zasilaczy Apple jest niebezpiecznych

Mateusz Majewski   3 grudnia 2016

nnJak potwierdza instytut Chartered Trading Standards Institute, przeprowadzone na grupie 400 podrobionych zasilaczy Apple testy wykazały, że jedynie 1% ładowarek kupionych z różnych źródeł w internecie jest bezpiecznych dla urządzenia, ale i samego użytkownika.

berrolia

Jak donosi BBC, jedynie trzy spośród dokładnie czterystu egzemplarzy różnego pochodzenia posiadało bezpieczną izolację, zapobiegającą porażeniom prądem w bardzo podstawowych testach przeprowadzonych przez Underwriters Laboratories.

Jak mówi Leon Livermore z CTSI, przy kupnie ładowarki przez internet warto zastanowić się, czy pozyskujemy produkt z pełni legalnego i zaufanego źródła. Oryginalny zasilacz będzie kosztował faktycznie nieco więcej, ale w najgorszym wypadku zamiennik kosztować może nie tylko pieniądze… Niestety zdarzają się też kopie z podrobionymi znakami i certyfikatami na obudowie.

Jakiś czas temu Apple sprawdzało, ile spośród sprzedawanych na Amazonie zasilaczy jest oryginalnych i wyniki również nie wyglądały najlepiej. Wyszło z nich, że ponad 90% z oferowanych tam ładowarek to podróbki. Dlatego niedługo później Amazon wprowadził nową politykę rejestrowania marek. Wymaga ona od sprzedawcy uzyskania przyzwolenia producenta na sprzedaż, zanim się jej dopuści.

300x300-oslo

Czytaj też:

Jak szybciej ładować iPhone’a?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9To5Mac

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: