Apple zdradza przyczynę nieprawidłowego działania baterii w iPhonie 6s

Tomek Czech   2 grudnia 2016

iphone-problem-z-bateria

Apple zna już przyczynę nieprawidłowego zachowania baterii w “ograniczonej ilości modeli” iPhone’a 6s, które skutkuje szybszym rozładowywaniem i niespodziewanym wyłączaniem się telefonu. Oficjalne wyjaśnienie znaleziono na… chińskiej stronie wsparcia Apple.

berrolia

Według inżynierów z Cupertino, pewien komponent baterii wyprodukowanych we wrześniu i październiku 2015 r. był zbyt długo wystawiony na działanie powietrza zanim został zamontowany. Apple stwierdziło, że baterie powstały z takim błędem produkcyjnym degradują się szybciej i mogą powodować wyłączanie telefonu.

Firma podaje, że iPhone’y 6s z wadliwymi bateriami wyłączały się, by chronić komponenty telefonu przed skutkami zbyt niskiego napięcia.

Apple dodaje jednak, że wadliwe baterie nie stanowią zagrożenia dla użytkowników.

Dwa tygodnie temu Apple uruchomiło program bezpłatnej wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 6s. Udostępniło też narzędzie, za pomocą którego dowiemy się, czy bateria w naszym iPhonie może zostać bezpłatnie wymieniona.

Sprawdź, czy Twój iPhone kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany baterii

300x300-oslo

Więcej na ten temat:

 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: