iPhone najpopularniejszym prezentem świątecznym wśród smartfonów

Tomek Czech   28 grudnia 2016

podwojna-kamera-iphone-7-plus

Według firmy analitycznej Flurry, w tygodniu poprzedzającym święta (19-25.12), kiedy najwięcej osób kupuje prezenty świąteczne, iPhone był zdecydowanie najpopularniejszym nowym smartfonem. Według danych firmy, która liczy aktywacje telefonów i wybranych aplikacji, iPhone’a wybrało aż 44% kupujących.

berrolia

Drugie miejsce zajął Samsung z wynikiem o połowę niższym od Apple – 21%. Potem długo, długo nic… Reszta konkurencji to Huawei (3%) oraz LG, Amazon, Oppo, Xiaomi, Motorola (2%).

W zestawieniu nie pojawił się w ogóle Google Pixel.

deviceactivationsholidayflurry-800x601

Warto jednak zaznaczyć lekki spadek popularności iPhone’a i minimalny wzrost popularności smartfonów od Samsunga w porównaniu z ubiegłym rokiem: w 2015 r. w tym samym okresie iPhone’a wybrało 49,1% kupujących, a telefon Samsunga 19,8%.

thinkapple-300x300-dragonfly

Flurry zbadało też popularność tabletów i smartfonów z uwzględnieniem ich wielkości. Zdecydowanie największy wzrost popularności w ostatnich latach zanotowały phablety, czyli (wg kryteriów przyjętych przez Flurry) urządzenia z ekranem o przekątnej pomiędzy 5″ a 6,9″.

flurrydevicesizeactivation-800x599

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: AirPods i najważniejsze wydarzenia w świecie Apple w 2016.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Flurry

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: