Cook: AirPods okazały się olbrzymim sukcesem

Tomek Czech   29 grudnia 2016

airpods_06

O tym, jak idzie sprzedaż najnowszych produktów Apple, dowiadujemy się w ostatnim czasie raczej z wywiadów udzielanych przez szefów firmy, niż z jej sprawozdań finansowych. Jakiś czas temu Phil Shiller zdradził, że sprzedaż nowego MacBooka Pro jest najwyższa w historii Apple. Potem Tim Cook oświadczył, że w pierwszym tygodniu sezonu świątecznego również sprzedaż Apple Watcha była najwyższa w historii (jego słowa potwierdził najnowszy raport Slice Intelligence). Wczoraj z kolei Cook skomentował rynkowy debiut najnowszego i najgłośniejszego w ostatnim czasie produktu firmy – AirPods.

berrolia

Zapytany przez dziennikarza o to, jak słuchawki radzą sobie na rynku, szef Apple powiedział, że odniosły one “olbrzymi sukces” (czytaj: sprzedają się jak świeże bułeczki). Cook dodał też, że Apple stara się je produkować jak najszybciej, żeby zaspokoić olbrzymi popyt.

AirPodsy pojawiły się w sprzedaży na krótko przed świętami. Ich dostępność była bardzo ograniczona, więc szybko się wyprzedały. Obecnie są dostępne zaledwie w kilku Apple Store’ach na świecie, a jeśli chcemy zamówić je na stronie Apple, na przesyłkę będziemy musieli poczekać do lutego.

W Polsce słuchawki pojawiły się przed świętami w kilku warszawskich salonach iSpotu i również błyskawicznie zostały wykupione. Inni resellerzy, m.in. Cortland i iMad poinformowali, że AirPodsy będą u nich dostępne na początku nowego roku.

Nam udało się dostać słuchawki już w zeszłym tygodniu. Przeczytaj moje wrażenia – po pierwszym i drugim dniu.

KONKURS: wygraj niezwykły uchwyt samochodowy Berrolia i powerbank Green Cell 18000 mAh!

thinkapple-300x300-dragonfly

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: AirPods i najważniejsze wydarzenia w świecie Apple w 2016.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: CNBC

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: