iPhone 8 z 5,8-calowym ekranem OLED od Samsunga- raport

Mateusz Majewski   29 grudnia 2016

asdJak donosi Digitimes, nowe raporty od dostawców Apple wskazują na wykorzystanie technologii ekranu OLED od Samsunga w przyszłej generacji smartfonów Apple. Źródła mówią także o wykorzystaniu jej jedynie w nowej, 5,8-calowej wersji iPhone’a.

berrolia

Informacje te zgadzałyby się wcześniejszymi doniesieniami, które mówiły o dwóch iPhone’ach z obecnie wykorzystywanymi przez Apple wyświetlaczami LCD (które mogłyby nazywać się 7s i 7s Plus) oraz nowym modelu z ekranem OLED/AMOLED. Taki ruch mógłby być podyktowany stosunkowo niskimi możliwościami produkcyjnymi Koreańczyków, które rzekomo wahają się w granicach 20 milionów na miesiąc.

Raport wspomina więc, że również z tego względu produkcja nowego modelu, w mniejszym zakresie, może rozpocząć się już w marcu. Samsung w planach ma jednak rozwinięcie produkcji ekranów dla Apple, która w 2019 dostarczyć ma 590 milionów egzemplarzy.

iphonewraparounddisplay-800x511-800x511

Ekran 5,8-cala nie musi jednak oznaczać zwiększenia wymiarów całego urządzenia. Wraz z nową technologią wyświetlacza, Apple może zmodyfikować konstrukcję iPhone’a i zmniejszyć ramki dookoła wyświetlacza. Jedną z możliwości byłoby rozwiązanie znane dobrze właśnie ze smartfonów Samsunga, czyli zakrzywiony ekran edge-to-edge.

300x300-oslo

Mimo, że do premiery iPhone’a 8 zostało jeszcze dużo czasu i niczego w zasadzie nie możemy być pewni, jak pokazują poprzednie lata, często nawet wczesne plotki pokrywają się w pełni z nowościami prezentowanymi później przez Apple na keynote’ach.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: AirPods i najważniejsze wydarzenia w świecie Apple w 2016.

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9To5MacMacRumors.

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję.Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: