MacBook Pro ocalił właścicielowi życie podczas strzelaniny na Florydzie

Tomek Czech   7 stycznia 2017

Były amerykański żołnierz otworzył w piątek ogień na Lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood na Florydzie zabijając pięć osób i raniąc osiem kolejnych. Jednej z obecnych w tym czasie na lotnisku osób życie uratował MacBook Pro.

berrolia

Steve Frappier opisał całą sytuację w rozmowie z CNN: po usłyszeniu pierwszych strzałów położył się na ziemi, w pewnym momencie poczuł uderzenie w plecy, ale jeszcze wtedy nie zdawał sobie sprawy, że został trafiony jedną z kul, która odbiła się rykoszetem. Po zakończeniu strzelaniny w swoim plecaku (który podczas całego zdarzenia na plecach) znalazł kulę i uszkodzonego laptopa, którym był MacBook Pro z Retiną (model z 2012 r.).

Frappier twierdzi, że oprócz samego komputera, kulę pomogło zatrzymać również plastikowe etui.

Według FBI, 9 mm kula trafiła najpierw w ekran MacBooka, potem przeszyła aluminiową obudowę, baterię i wyleciał na zewnątrz uderzając jeszcze w etui.

Z analizy toru loty kuli wynika, że gdyby nie laptop, trafiłaby ona mężczyznę w plecy. Poszkodowany jest pewny, że komputer ocalił mu życie.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: CNN

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: