Analityk: iPhone 7s/8 pobije rekord sprzedaży należący do iPhone’a 6

Tomek Czech   7 stycznia 2017

Zdaniem analityka grupy finansowej Nomura, tegoroczny iPhone 7s/8 nie tylko pobije rekord sprzedaży należący do iPhone’a 6, ale też odniesie większy sukces rynkowy, niż dotychczas zakładano. Wszystko za sprawą powiększającej się bazy użytkowników iPhone’a.

berrolia

Analitycy zakładają, że od września 2014 r, czyli od momentu premiery iPhone’a 6, baza użytkowników smartfonów z Cupertino powiększyła się aż o 45%-50%. Z tego powodu, według ich prognoz, w ostatnim kwartale tego roku Apple sprzeda aż 86 mln egzemplarzy swojego najnowszego flagowca. Średnia z prognoz innych firm analitycznych to 80 mln.

Rekord kwartalnej sprzedaży należy do iPhone’a 6, który w ostatnich trzech miesiącach 2014 r. sprzedał się w liczbie 75 mln.

Musimy jednak pamiętać, że za sukcesem iPhone’a 6 stali w dużej mierze nowi klienci, zwolennicy większych smartfonów, którzy zdecydowali się przesiąść na iPhone’a, bo jego ekran urósł z 4″ do 4,7″ i 5,5″.

O sukcesie iPhone’a 7s/8 może zadecydować natomiast ładowanie bezprzewodowe na odległość, którego wprowadzenie byłoby przełomowym wydarzeniem nie tylko na rynku smarfonów, ale w świecie urządzeń mobilnych w ogóle.

Przeczytaj: Rosną szanse na ładowanie bezprzewodowe na odległość w iPhonie 7s i iPhonie 8

300x300-oslo

Z dotychczasowych doniesień wynika, że w tym roku Apple zaprezentuje trzy nowe modele iPhone’a:

  • iPhone 7s z wyświetlaczem LCD 4,7″, pojedynczą kamerą, szklaną obudową i ładowaniem bezprzewodowym;
  • iPhone 7s Plus z wyświetlaczem LCD 5,5″, podwójną kamerą, szklaną obudową i ładowaniem bezprzewodowym;
  • iPhone 8 z zakrzywionym wyświetlaczem OLED 5,8″ (5,1″-5,2″ powierzchni aktywnej), podwójną kamerą, szklaną obudową, ładowaniem bezprzewodowym, całkowicie nowym dizajnem, bez fizycznego przycisku Home, z Touch ID wbudowanym w ekran.

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: BusinessInsider

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: