Aplikacja Legimi na iOS pozwala teraz na dowolne przełączanie się między ebookiem a audiobookiem

Tomek Czech   27 stycznia 2017

Legimi, czyli serwis zapewniający dostęp do kolekcji ebooków i audiobooków na zasadzie abonamentu, zaktualizował właśnie swoją aplikację na iOS, która pozwala teraz nie tylko czytać, ale też słuchać książki na iPhonie i iPadzie. Do tej pory funkcja ta była dostępna jedynie na Androidzie.

berrolia

Aplikacja pozwala na dowolne przełączanie się pomiędzy trybem audio, a trybem tekstowym, czyli np. słuchanie od strony, na której zakończyło się lekturę. Informacje te są synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami przypisanymi do naszego konta.

Odsłuch audiobooków jest możliwy w abonamencie “Legimi bez limitu+” (32,99 zł – 39 zł/mc, w zależności od opcji). Umożliwia on podpięcie do konta czterech różnych urządzeń. Abonament można kupić bezpośrednio w App Store (ale najpierw lepiej aktywować 7-dniowy, darmowy okres próbny na legimi.pl).

Przy okazji aktualizacji, Legimi podzieliło się zebranymi w ostatnich miesiącach danymi, dotyczącymi tego, kiedy czytamy ebooki, a kiedy wolimy posłuchać audiobooka:

Jeśli weźmiemy pod uwagę porę dnia, to widać doskonale, że ebooki towarzyszą nam przez cały dzień ze szczególnym uwzględnieniem wieczorów. Jest to tradycyjnie szczyt czytelniczej aktywności. Audiobooki natomiast są bezkonkurencyjne w porze powrotów z pracy, a także późniejszych aktywności w czasie wolnym, jak np. coraz popularniejszego biegania. Jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda, gdy weźmiemy pod uwagę dni tygodnia. Poniedziałki i wtorki bezapelacyjnie należą do książek słuchanych, w środku tygodnia proporcje wyrównują się. Weekendy to już zdecydowanie czas zdominowany przez czytanie.

Kolekcja Legimi liczy ponad 18 tysięcy ebooków i audiobooków.

Aplikacja “Legimi – ebooki bez limitów” jest dostępna za darmo w App Store.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: