Google Maps pokazują teraz w czasie rzeczywistym, jak bardzo zatłoczone są popularne miejsca

Tomek Czech   27 stycznia 2017

Już dwa lata temu Google wprowadziło funkcję “Popularne godziny”, która pokazywała, w których godzinach miejsca takie jak kina, muzea, bary, restauracje, siłownie czy urzędy są najbardziej zatłoczone, a kiedy jest mniej odwiedzających. W listopadzie wyniki zaczęto pokazywać w czasie rzeczywistym, ale tylko w przeglądarce, natomiast wczoraj funkcja ta trafiła do aplikacji Google Maps na iOS.

berrolia

Po kliknięciu w ikonę miejsca, zobaczymy teraz grafikę pokazującą jak bardzo oblegane jest to miejsce w danych godzinach, a oprócz tego czerwony słupek wskazujący ile osób przebywa w nim w obecnej chwili.

Skąd Google to wie? Wykorzystuje dane lokalizacyjne przesyłane przez smartfony z włączoną funkcją “Historia lokalizacji”. W aplikacji Google Maps na iOS jest ona domyślnie wyłączona, natomiast Google włącza ją automatycznie na telefonach z Androidem (np. podczas uruchamiania telefonu po raz pierwszy), jeśli użytkownik zgodzi się na korzystanie z szeroko pojętych “usług lokalizacji”. Na zdecydowanej większości telefonów z Androidem “Historia lokalizacji” jest więc włączona i to głównie te telefony dostarczają danych dla funkcji “Popularne godziny”.

Żeby Google nie śledziło cały czas naszego położenia, na iPhonie w Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacji -> Google Maps, najlepiej wybrać opcję “Gdy używam programu”.

Oprócz ilości osób w czasie rzeczywistym, aplikacja podaje teraz również ile czasu ludzie spędzają średnio w danym miejscu.

Google zapowiedziało również, że dane dotyczące godzin otwarcia będą teraz jeszcze dokładniejsze.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Źródło: Google
Zdjęcie: Appcoda

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: