Ładowanie bezprzewodowe na odległość pojawi się w nowym iPhonie 8/X, czy może najpierw w AirPodsach i Apple Pencil?

Marek Twejn   6 lutego 2017

Kilka miesięcy temu jeden z partnerów Apple – Dialog Semiconductor, zawarł porozumienie z firmą Energous, która zasłynęła stworzeniem systemu ładowania bezprzewodowego na odległość WattUp. Pojawiło się wiele spekulacji, że nowy system może zostać użyty w tegorocznym iPhonie 8/X.

Kilka dni temu Dialog ogłosił, że pierwszym efektem porozumienia z Energous jest stworzenie zminiaturyzowanych układów scalonych DA4100 oraz DA2200, które mają z kolei pozwolić na stworzenie znacznie mniejszych i tańszych nadajników i odbiorników dla systemu WattUp. Firmy zapowiedziały, że dzięki temu system ładowania na odległość już niedługo pojawi się w wielu urządzeniach mobilnych. Czy jedną z nich będzie nowy iPhone lub inne urządzenia Apple?

berrolia

DA4100 oraz DA2200 mierzą od 7 mm x 7 mm do 10 mm x 10 mm i według obu firm znacznie minimalizują miejsce potrzebne do umieszczenia ich na płycie głównej” urządzenia. Wśród potencjalnych zastosowań wymienia się opaski fitness, słuchawki i lokalizatory Bluetooth czy rysiki. Jeśli nawet nowe układy scalone są stworzone dla mniejszych urządzeń i nie nadawałyby się do zastosowania w iPhonie, to być może firmy są (albo byłyby w najbliższej przyszłości) w stanie stworzyć podobny system, który mógłby zasilać również smartfona.

Ale wcale nie musi tak być. Apple może chcieć przetestować nowy system ładowania bezprzewodowego najpierw w mniej wymagających (pod względem poboru energii) i mniej kluczowych dla firmy produktach niż iPhone – skoro nowe układy scalone są odpowiednie do słuchawek Bluetooth i rysików, to mogłyby być zastosowane w AirPodsach czy Apple Pencil. Próbą generalną przed iPhonem mogłoby być zastosowanie nowego systemu do ładowania Apple Watcha.

Ale są też duże wątpliwości, czy Apple w ogóle wykorzysta system ładowania na odległość – pojawiły się poważne argumenty mogące wskazywać, że firma z Cupertino zastosuje raczej własną metodę ładowania indukcyjnego.

Wszystko o iPhonie 8/X

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Dialog, za AppleInsider

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: