Bydgoszcz w mobilnym obiektywie – siódme spotkanie drugiej edycji Nozbe Mobile Photo Trip

Redakcja   7 marca 2017

Czas na siódme spotkanie z cyklu Nozbe Mobile Photo Trip – po Katowicach, Warszawie, Kielcach, Płocku, Toruniu i Białymstoku, miłośnicy fotografii mobilnej spotkają się 18 marca w Bydgoszczy. Zapisy trwają do 10.03.

ThinkApple jest patronem medialnym wydarzenia.

berrolia

Bydgoszcz jest największym miastem woj. kujawsko-pomorskiego. Obecnie mieszka tutaj około 360 tyś. osób. Jest to urokliwe miasto, pełne ciekawych miejsc. Jednak znaleźć tu można wiele nieodkrytych, intrygujących lokalizacji, które czekają na Was, którzy przybędziecie ze smartfonami w dłoniach. Jest to miasto kontrastów, bowiem od paru lat Bydgoszcz mocno inwestuje w odnawianie zniszczonych kamienic, tworzenie miejsc przyjaznych ludziom i usuwaniu ogromu kolorowych reklam. Także jest wiele obszarów gdzie przepych historycznej architektury sąsiaduje z szarą zniszczoną elewacją. Jednak nie jest to minus, ponieważ tworzy to niepowtarzalny klimat, który z pewnością uwiecznicie na zdjęciach.

Wiele razy słyszałem o „Brzydgoszczy”. Nie można kategorycznie zaprzeczyć temu określeniu, jednak nadużyciem byłoby stwierdzić, że w Bydgoszczy nic nie przyciąga wzroku i wszystko jest brzydkie i zaniedbane. Każdy kto spotkał się z taką opinią, a następnie zobaczył to miasto, zmieniał szybko zdanie. I o to w tym wszystkim chodzi! By poznać różne miasta w Polsce, poczuć ich klimat i uwiecznić go na zdjęciach! Serdecznie zapraszam – Błażej Jeliński.

Prowadzącym spotkanie w Bydgoszczy jest Błażej Jeliński (Instagram: @blazej_jelen).

Hej! Mam na imię Błażej i będę Was oprowadzał podczas bydgoskiego tripu. Na co dzień studiuję dziennikarstwo. Moim największym zainteresowaniem jest motoryzacja i chciałbym je kiedyś połączyć z fotografią. Na Instagramie jestem obecny od 2011 roku. Moim głównym kontem jest @blazej_jelen oraz @blazej_jelinski, które od niedawna pełni rolę prywatnego. Fotografią mobilną na poważnie zainteresowałem się na początku 2015 roku po spotkaniu z mobilnymi fotografami w Poznaniu. Od tego czasu staram się kilka razy w roku uczestniczyć w różnych spotkaniach fotografów. Od dziecka mieszkam w Bydgoszczy (z krótką przerwą na Poznań). Bardzo długo nie darzyłem miłością miasta nad Brdą. Wyjechałem stąd na studia z uczuciem ulgi. Niestety, byłem zmuszony wrócić i ponownie zmierzyć się z demonami tego miasta. Żeby pomóc sobie w przekonywaniu samego siebie do otaczających mnie widoków stworzyłem profil @bydgoszczglowna, na którym umieszczam zdjęcia ciekawych miejsc i udostępniam fotografie innych osób z Bydgoszczy. Wyznaczyłem sobie cel „pokochać Bydgoszcz” i szybko ku niemu zmierzam!

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17 to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

Kolejne spotkania:

  • Kraków 1‐2.04.2017
  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:

MPT2_PARTNERS_BOX

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: