Clips – kto sieje klipy, zbiera zachwyty*, czyli nowa aplikacja od Apple wykorzystująca sztuczną inteligencję

Tomek Czech   22 marca 2017

Oprócz dodania do swojej oferty nowego hardware’u, Apple zapowiedziało wczoraj udostępnienie nowej aplikacji na iOS – Clips. Umożliwi ona nagrywanie i udostępnianie krótkich filmów, wzbogaconych o napisy, grafiki, filtry i inne efekty. Program będzie darmowy i pojawi się w App Store w kwietniu.

berrolia

O tym, że Apple pracuje nad taką aplikacją informował już w sierpniu ubiegłego roku Mark Gurman z Bloomberga. Wczoraj potwierdził, że stworzył ją ten sam zespół, który zrobił iMovie i Final Cut Pro. Jego zdaniem, Clips opiera się na pomyśle aplikacji KnowMe, która właśnie zniknęła z App Store.

Clips ma umożliwić bardzo szybkie i łatwe tworzenie i udostępnianie krótkich i zabawnych filmików. Wideo możemy nagrać bezpośrednio z aplikacji lub zaimportować z naszej biblioteki. Potem dodajemy filtr i inne efekty – komiksowe dymki, strzałki emotikony, itd. Możemy dodać też muzykę, która ma automatycznie dopasowywać się do długości filmu oraz zdjęcia.

Nagranie można udostępnić w Wiadomościach lub innych sieciach społecznościowych. Aplikacja wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy wprowadzoną w iOS 10 – program rozpoznaje, kto jest na nagraniu, przeszukuje naszą biblioteką zdjęć i jeśli dana osoba została przez nas wcześniej zidentyfikowana (np. przez dodanie zdjęcia do kontaktu), aplikacja sugeruje wysłanie filmiku do tej osoby.

Jest też ciekawa funkcja Live Titles, która pozwala łatwo tworzyć animowane napisy. Tekst dyktujemy podczas nagrywania wideo, a aplikacja automatycznie tworzy podpisy “idealnie zsynchronizowane z naszym głosem”.

Aplikacja będzie kompatybilna z:

  • iPhone 5s i późniejsze;
  • nowy iPad 9,7″;
  • iPad Air, iPad Air 2;
  • iPad Pro 12,9″ i 9,7″;
  • iPad mini 2 i późniejsze;
  • iPod touch szóstej generacji.

Urządzenie będzie musiało mieć zainstalowany iOS 10.3, którego finalna wersja powinna pojawić się w najbliższych dniach.

Wszystkie wczorajsze nowości:

iPhone 8. Będzie rewolucja? Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast.


300x300-oslo

* Hasło ze strony Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: