Apple udostępnia finalną wersję macOS Sierra 10.12.4 z Night Shift

Tomek Czech   27 marca 2017

Oprócz iOS 10.3, Apple udostępniło też finalną wersję macOS Sierra 10.12.4. Najnowsza wersja systemu operacyjnego na Maca zawiera znaną z iOS funkcję Night Shift. „Tryb nocny” to możliwość automatycznej redukcji światła niebieskiego emitowanego przez ekran komputera, co pozwala odpocząć naszym oczom.

berrolia

Po zachodzie słońca system automatycznie zmieni kolory na wyświetlaczu komputera na delikatnie „cieplejsze” (o wyższej temperaturze barwowej), a rano powróci do standardowych ustawień. Wiele badań potwierdza, że emitowane przez ekrany komputerów, smartfonów i tabletów niebieskie światło (o niskiej temperaturze barwowej) źle wpływa na nasz rytm dobowy i powoduje trudności z zaśnięciem.

Apple oficjalnie tak opisywało tę funkcję na iOS:

Funkcja Night Shift, która po włączeniu określa lokalny czas zachodu słońca, używając zegara urządzenia iOS i geolokalizacji, a następnie automatycznie zmienia kolory wyświetlacza na cieplejsze, co może może nawet ułatwiać zaśnięcie

Do tej pory podobną funkcję oferowała na Macu popularna aplikacja f.lux.

Pozostałe zmiany w macOS 10.12.4 to drobne ulepszenia i poprawki dotyczące programu Mail, Siri, dyktowania oraz edycji PDF w programie Podgląd.

Zobacz też: WiFi Calling działa już na iPhonie w Orange i Play

300x300-oslo

Przeczytaj: Night Shift na iOS – do czego służy i jak go używać

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: