iPhone popularny jak nigdy dotąd wśród amerykańskich nastolatków. To bardzo ważny sygnał dla Apple

Tomek Czech   11 kwietnia 2017

Z najnowszego badania firmy analitycznej Piper Jaffray wynika, że iPhone jeszcze nigdy nie był tak popularny wśród amerykańskich nastolatków jak teraz – aż 76% ankietowanych nastolatków posiada iPhone’a (wzrost z 69% w ubiegłym roku) i aż 81% zamierza go kupić, jako swój następny smartfon (wzrost z 75% w zeszłym roku). Średnia wieku ankietowanych wynosiła 16 lat.

berrolia

Według analityków, wyniki badania to bardzo dobry znak dla Apple. Po pierwsze, wzrasta popularność iPhone’a w bardzo ważnej grupie wiekowej – osób, które najwięcej czasu w ciągu dnia używają smartfona. Po drugie, to osoby, które niedługo wejdą na rynek pracy, więc ich siła nabywcza znacznie wzrośnie (to ważne również z perspektywy innych produktów Apple, nie tylko iPhone’a). I po trzecie, świadczy to zarówno o dobrym przyjęciu iPhone’a 7 w tej grupie wiekowej, jak i dużym zainteresowaniu nowymi modelami, zwłaszcza iPhonem 8.

Analitycy z Piper Jaffray zmierzyli też zainteresowanie smartwatchami. Zainteresowanie Apple Watchem oraz innymi inteligentnymi zegarkami wzrosło w ostatnim czasie, ale nieznacznie. 16% nastolatków posiada Apple Watcha (wzrost z 12% przed rokiem), a 13% zamierza go kupić (wzrost z 11%).

Natomiast wśród opasek fitnesowych zdecydowanie najpopularniejszy jest Fitbit – wybiera go 71% ankietowanych. Na Apple Watcha jako “opaskę fitnesową” stawia zaledwie 10% nastolatków. Trzecie miejsce zajmuje Nike (9%), a czwarte Garmin (4 %).

15% zniżki na wszystkie akcesoria Cheero!

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Zdjęcie: MAX

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: