Historia jednego zdjęcia: John Lennon – Mind Games (Nozbe Mobile Photo Trip 16/17)

Redakcja   11 kwietnia 2017

Fot.: @buudu

Toruń, początek 2017 roku… Mroźny poranek średnio zachęcał do wyjmowania telefonów z kieszeni. Jednak podekscytowani kolejnym spotkaniem z grupą dobrych znajomych ruszyliśmy z dworca PKP w kierunku Wisły i Starego Miasta. Kiedy przede mną zobaczyłem Most im. Józefa Piłsudskiego oniemiałem. Nie tylko dlatego, że rozciągała się z niego piękna panorama miasta, ale przede wszystkim ogromne wrażenie zrobił na mnie jego wymiar. Długi prawie na kilometr, pod spodem szeroka Wisła, a nad głowami piękna stalowa konstrukcja.

berrolia

Wiele osób starało się z niego uchwycić wspomnianą wcześniej panoramę Torunia, ja jednak szedłem przed siebie i zobaczyłem jak w jednej z kałuż symetrycznie odbijają się barierki i przęsło mostu… Postanowiłem więc przykucnąć i spróbować zrobić klasycznego „pudla”. Nie zauważyłem nawet, kiedy w kadrze pojawił się @jurasty i @mikepikczers, którzy wg mnie, dodają fotografii jeszcze ciekawszego charakteru, lub jak to Jurek trafnie ujął – „są centrum perspektywy”. Zdjęcie to bardzo lubię, a nauczyło mnie jednego – patrząc w dół nie tylko możemy uniknąć wdepnięcia w minę, ale możemy również zobaczyć kawałek równoległego świata.

Autora zdjęcia: @buudu

Nozbe Mobile Photo Trip 16|17

Nozbe Mobile Photo Trip to cykl spotkań miłośników fotografii mobilnej. Co miesiąc grupa 30‐40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje.

ThinkApple jest patronem medialnym Nozbe Mobile Photo Trip 16|17. 

Kolejne spotkania:

  • Praga 6‐7.05.2017
  • Gdańsk 10‐11.06.2017

Więcej informacji:
facebook.com/MobilePhotoTrip
instagram.com/mobilephototrip
twitter.com/MobilePhotoTrip

Partnerzy:

MPT2_PARTNERS_BOX

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: