Dłuższy czas pracy baterii w iPhonie? Apple już nad tym pracuje – raport

Marek Twejn   11 kwietnia 2017

Według firmy analitycznej Bankhaus Lampe, Apple pracuje nad własnym chipem zarządzającym energią w iPhonie, który może zastąpić wykorzystywany obecnie chip PMIC (power management integrated circuits) produkowany przez ich wieloletniego partnera – Dialog Semiconductor. Firma z Cupertino szuka kolejnych sposobów na wydłużenie czasy pracy iPhone’a na jednym ładowaniu.

berrolia

Według informatorów, Apple stworzyło już w tym celu dwa nowe laboratoria w Kalifornii i w Monachium i zatrudniło około 80 osób, w tym wielu ekspertów pracujących do tej pory dla Dialog Semiconductor właśnie w Monachium.

Analitycy oceniają, że nowy, stworzony przez Apple chip do zarządzania energią mógłby zostać zastosowany w iPhonie w 2019 r.

15% zniżki na wszystkie akcesoria Cheero!

Wydłużenie czasu pracy baterii to jedno z najważniejszych zadań przy tworzeniu każdego nowego iPhone’a. Według ostatnich doniesień, iPhone 8 będzie posiadał baterię o nowej konstrukcji, w kształcie litery “L” – mimo, że telefon ma być mniej więcej tych samych rozmiarów co obecny model 4,7″, ma mieć aż o 40% pojemniejszą od niego baterię (2700 mAh w iPhonie 8 vs. 1960 mAh w iPhonie 7).

To już kolejny komponent iPhone’a, który Apple chce projektować samo, by mieć nad nim stuprocentową kontrolę. W zeszłym tygodniu okazało się, że firma z Cupertino zrezygnuje z procesorów graficznych tworzonych przez Imagination Technologies i najprawdopodobniej sama zacznie projektować GPU dla iPhone’a i iPada.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Reuters

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: