Eksperci: iPhone 8 ma najlepszy wyświetlacz na rynku

Tomek Czech   11 kwietnia 2017

Zaraz, zaraz, iPhone 8?? Co to za clickbait?!

E tam, zaraz clickbait… Już wyjaśniam: eksperci z DisplayMate uznali, że Galaxy S8 ma najlepszy wyświetlacz wśród wszystkich smartfonów na rynku. To świetna wiadomość dla… Apple: ekrany OLED do nowego iPhone’a dostarczy bowiem nie kto inny, niż Samsung. Nie wiadomo, czy będzie to dokładnie ten sam wyświetlacz, ale możemy być pewni, że nie będzie gorszy – znając olbrzymie wymagania i standardy firmy z Cupertino trudno przypuszczać, żeby zgodziła się na zakup wyświetlaczy innych, niż najlepsze, jakimi dysponuje Samsung Display.

Trudno też przypuszczać, żeby dała sobie wcisnąć ekrany gorsze, niż te zastosowane w Galaxy S8, czyli największym obecnie konkurencie nowego iPhone’a. Chyba, że nie będzie miała wyjścia – w tej chwili jedynie Samsung jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość paneli OLED dla Apple.

berrolia

15% zniżki na wszystkie akcesoria Cheero!

DisplayMate to firma tworząca zaawansowane oprogramowanie do kalibracji i optymalizacji wyświetlaczy we wszelkiego typu urządzeniach. Jej eksperci każdego roku wykonują setki szczegółowych testów różnego typu ekranów.

Według specjalistów z DisplayMate, ekran w Galaxy S8 jest najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie wyświetlaczem smartfona, jaki kiedykolwiek testowali. Otrzymał od nich najwyższą notę A+.

Galaxy S8 pobił lub wyrównał następujące rekordy:

  • najszersza natywna gama kolorów: 113% DCI-P3 i 142% sRGB;
  • najwyższa jasność maksymalna – 1020 nitów;
  • najwyższy współczynnik kontrastu – nieskończony;
  • najwyższy współczynnik kontrastu w świetle zastanym – 227;
  • najwyższa rozdzielczość ekranu: 2960 x 1440 (3K);
  • najniższy współczynnik odbicia światła – 4,5%;
  • najniższy spadek jasności ekranu przy patrzeniu na niego pod kątem – 29%.

Galaxy S8 jest pierwszym smartfonem certyfikowanym przez UHD Alliance i spełniającym standard Mobile HDR Premium, co oznacza, że może poprawnie wyświetlać wideo stworzone dla telewizorów 4K UHD Premium.

Wyświetlacz OLED w S8 jest pokryty szkłem Gorilla Glass 5.

Według DisplayMate, w ostatnim czasie rozwój technologii OLED bardzo mocno przyspieszył i w smartfonach pojawiają się coraz lepsze wyświetlacze. Czy zatem jest szansa, że iPhone 8 będzie miał jeszcze lepszy ekran niż Galaxy S8?

Przekonamy się jesienią.

W ubiegłym roku specjaliści z DisplayMate uznali ekran iPhone’a 7 za najlepszy ekran LCD na rynku. Pół roku wcześniej ten tytuł otrzymał wyświetlacz iPada Pro 9,7″.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: DisplayMate

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: