DisplayMate: iPad Pro 9,7″ ma “rewelacyjny” ekran, najlepszy spośród wszystkich urządzeń mobilnych na rynku

Marek Twejn   12 kwietnia 2016

revolutionary_ipad_large2

DisplayMate, firma tworząca zaawansowane oprogramowanie do kalibracji i optymalizacji wyświetlaczy we wszelkiego typu urządzeniach, wzięła pod lupę ekran nowego, mniejszego iPada Pro. Po szczegółowych testach eksperci stwierdzili, że jest to najlepszy wyświetlacz LCD w urządzeniu mobilnym, jaki kiedykolwiek testowali.

Pobił on wiele rekordów jeśli chodzi o wydajność ekranów w tabletach i smartfonach.

berrolia

Testy wykazały, że wyświetlacz w iPadzie Pro 9,7″ ma:

  • najwierniejsze odwzorowanie kolorów w obydwu gamach kolorystycznych, które posiada;
  • najniższy współczynnika odbicia światła;
  • największą jasność;
  • najwyższy kontrast w świetle zastanym;
  • najlepsze odwzorowanie kolorów przy patrzeniu z dużego kąta.

Oprócz standardowej gamy kolorów sRGB/Rec.709, nowy iPad Pro posiada jeszcze nową gamę kolorów DCI-P3 Wide, która stosowana jest w telewizorach 4K i cyfrowych projektorach kinowych, i dzięki której iPad Pro 9,7″ posiada odwzorowanie kolorów bliskie ideałowi, “prawdopodobnie zdecydowanie lepsze niż w większości telewizorów Ultra-HD i monitorów na rynku”.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, nowy iPad Pro wyprzedza swojego większego, 12,9-calowego brata w każdej kategorii oprócz jaskrawości czerni, co skutkuje większym kontrastem w ciemniejszym otoczeniu. Autor testu, Dr. Raymond M. Soneira, nie zaprzecza, że duży iPad Pro ma doskonały wyświetlacz, ale według niego ekran mniejszego Pro to już “zupełnie inna liga”.

BrydgeAir-klawiatura-ipad

Oczywiście wyświetlacz w iPadzie Pro 9,7″ jest też pod każdym względem lepszy od ekranu iPada Air 2. Testy potwierdziły oficjalne informacje podane przez Apple, że nowy Pro ma ekran generujący najmniej odblasków spośród wszystkich tabletów dostępnych na rynku. W porównaniu z iPadem Air 2, iPad Pro ma ekran o 40% mniej odblaskowy i o 25% jaśniejszy.

Specjalista z DisplayMate przewiduje, że Apple może wprowadzić niektóre rozwiązania zastosowane w iPadzie Pro w najbliższym modelu iPhone’a. Ma on na myśli przede wszystkim dodatkową gamę kolorów (DCI-P3 Wide) oraz powłokę antyrefleksyjną, które w iPhonie 7 mogłyby przede wszystkim znacznie poprawić widoczność ekranu w ostrym świetle.

Więcej o iPadzie Pro:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: DisplayMate, za MacRumors

Black Friday - MacBook Air M1 w rewelacyjne cenie w Lantre

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: