iPhone 8: przedsprzedaż ruszy we wrześniu, ale w ręce pierwszych klientów telefon trafi “kilka tygodni później”

Marek Twejn   9 kwietnia 2017

Powoli przyzwyczajamy się, że iPhone’a 8 nie dostaniemy jak co roku we wrześniu – wiele doniesień mówi, że produkcja jest opóźniona. Istnieje szansa, że telefon pojawi się w sprzedaży już we wrześniu, ale w BARDZO ograniczonych ilościach, jednak coraz bardziej prawdopodobne jest, że jubileuszowy iPhone trafi na rynek dopiero pod koniec października lub w listopadzie.

Analityk Brian White twierdzi, że przedsprzedaż iPhone’a 8 zacznie się we wrześniu, razem z modelami 7s i 7s Plus, ale topowy model z ekranem OLED trafi w ręce pierwszych klientów dopiero “kilka tygodni później”.

berrolia

White, który obecnie przebywa na Tajwanie, podkreśla, że choć już wiele razy informowano go o możliwym opóźnieniu premiery iPhone’a 8, to teraz jego informator jest już pewny, że nowy iPhone będzie dostępny w sprzedaży dopiero kilka tygodni po prezentacji na wrześniowej konferencji Apple.

Powodem opóźnienia mają być problemy z produkcją kamery 3D i czujników, które będą częścią systemu rozpoznawania twarzy. Ten sam powód opóźnienia podawała niedawno strona iGeneration, która twierdzi, że produkcją sensorów 3D dla nowego iPhone’a ma zająć się francusko-włoska firma STMicroelectronics, która w 2015 r. razem z Apple otworzyła laboratorium w Grenoble.

15% zniżki na wszystkie akcesoria Cheero!

Słyszeliśmy też, że powodem opóźnienia mogą być problemy z wbudowaniem w ekran Touch ID oraz przy laminowaniu zakrzywionych wyświetlaczy OLED.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: