Overcast umożliwia teraz transfer podcastów do Apple Watcha i słuchanie bez połączenia z iPhonem

Tomek Czech   21 kwietnia 2017

Wgrywanie muzyki na Apple Watcha to zazwyczaj żmudny i irytujący proces. Podcastów do niedawna nie dało się zsynchronizować w ogóle. Jakiś czas temu pojawiła się aplikacja WatchPlayer, która to umożliwiła, ale proces synchronizacji jest długi i nie zawsze kończy się sukcesem. Dzisiaj pojawiało się lepsze rozwiązanie – od teraz wgrywanie podcastów na Apple Watcha i słuchanie ich bez połączenia z iPhonem umożliwia popularna (moja ulubiona) aplikacja do słuchania podcastów – Overcast.

berrolia

Stworzona przez Marco Armenta aplikacja została właśnie zaktualizowana do wersji 3.1, w której dodano możliwość synchronizacji podcastów z Apple Watchem.

Przy wybranym odcinku podcastu wystarczy teraz kliknąć w ikonę ⁺≡ i wybrać opcję Send to Watch. Postęp transferu można podejrzeć w zakładce Downloads.

Wysyłanie podcastów na Apple Watcha w dalszym ciągu trwa dość długo i – w odróżnieniu od WatchPlayer – nie pojawia się informacja o procentowym postępie transferu – widzimy jedynie komunikat transfering. Kilka prób zakończyło się też w moim przypadku niepowodzeniem (błąd transferu). Mam nadzieję, że Marco szybko wprowadzi odpowiednie poprawki.

Overcast od dawna oferował aplikację na Apple Watcha, ale do tej pory za jej pomocą można było jedynie kontrolować aplikację na iPhonie – do odsłuchu wymagane było połączenie z telefonem, odcinków nie dało się wgrać na zegarek.

Overcast to darmowa aplikacja wspierana reklamami (mało inwazyjnymi). Oferuje też opcję premium (brak reklam + kilka dodatkowych ustawień i alternatywna ikona z czarnym tłem) za 9,99 € rocznie.

Kup Maca i odzyskaj nawet 700 zł

Ostatnie odcinki ThinkApple Podcast:

Wszystkie odcinki.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Ruszył wspólny projekt ThinkApple i iSpot!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: