Apple potrafi nie tylko w smartfony i komputery – zna się nawet na pizzy

Tomek Czech   17 maja 2017

Apple od lat krytykuje się za brak innowacyjności, ale firma zawsze potrafiła zaskakiwać świeżymi pomysłami. Czasem w dziedzinie nowych technologi, a czasem…  transportowania i przechowywania żywności. Okazuje się, że Apple opatentowało pojemnik na pizzę.

berrolia

Specjalne pojemniki używane są w kampusach firmy w Cupertino i pozwalają na przenoszenie pizzy z firmowej restauracji np. do stanowiska pracy, gdzie może nastąpić konsumpcja. Z opisu patentu wynika, że pudełko jest skonstruowane tak, żeby pizza pozostawała “świeża, chrupiąca i ciepła przez dłuższy czas”. Żeby nie stała się “rozmiękła”. Służy temu odpowiedni kształt pojenika i specjalne otwory zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Ot, cała tajemnica.

Producenci opakowań na pizze (tak, tych zwyczajnych, w których codziennie dowożą nam rozmiękłą pizzę) nie muszą się obawiać konkurencji – Apple zaznacza w patencie, że wynalezione przez nich pudełka są przeznaczone do użytku wyłącznie na terenie ich kampusów.

Patent został przyznany firmie z Cupertino już w 2012 r.

W ubiegłym roku Apple opatentowało papierową torbę, w którą pakowane są produkty zakupione w Apple Store.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Verge

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: