Xiaomi otwiera pierwszy salon w Polsce

Tomek Czech   25 maja 2017

Sklep Xiaomi w Pekinie

Nie mamy jeszcze w Polsce oficjalnego sklepu Apple, ale za to będziemy mieli salon firmy, która zyskała popularność kopiując dizajn produktów z Cupertino niemal 1:1. Co prawda smartfony firmy nazywanej “chińskim Apple” sprzedają się ostatnio nieco słabiej w Państwie Środka (Xiaomi zostało wyprzedzone przez Oppo i Vivo), ale zyskują popularność w innych częściach świata, m.in. w Polsce. Poza telefonami firma produkuje jeszcze setki (jak nie tysiące) innych urządzeń. Wiele z nich będzie dostępnych w pierwszym salonie Xiaomi w Polsce.

berrolia

Jak podaje Komórkomania, już w piątek, 2 czerwca nastąpi otwarcie strefy Xiaomi w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Salon ma być zarówno sklepem, jak i “nowoczesnym showroomem”.

Mają się w nim pojawić również produkty, które do tej pory nie były dostępne w oficjalnej dystrybucji w Polsce – m.in. akcesoria do telefonów (słuchawki i gogle VR) oraz sprzęt AGD (m.in. oczyszczacz powietrza, autonomiczny odkurzacz i… inteligentne urządzenie do gotowania ryżu”).

W sklepie dostępny będzie również smartfon Mi Note 2, którego polska premiera zbiega się z otwarciem salonu.

Urządzenia Xiaomi są bardzo popularne w Polsce, więc świetne się składa, że oprócz dystrybucji online, w naszym kraju powstają też tradycyjne, stacjonarne punkty sprzedaży. Fani produktów Apple na pewno znajdą tam wiele ciekawych akcesoriów do swoich iUrządzeń.

Przeczytaj też: Za iPhone’a 8 zapłacimy „tylko” 870 dolarów?

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Komórkomania

KONKURS: Wygraj iPhone’a 12!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: