Już w sobotę otwarcie polskiego Apple Muzeum, czyli jednej z największych kolekcji unikatowych sprzętów Apple w Europie

Redakcja   29 maja 2017

Polscy fani Apple wielokrotnie zachwycali się kolekcjami starych Maców i innych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem zgromadzonych w muzeach w Pradze, Savonie, Moskwie czy nowo otwartym mini-muzeum w Kijowie. Tymczasem nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jedna z największych tego typu kolekcji powstała pod Warszawą. Będzie ją można zobaczyć już w sobotę.

berrolia

Wielką kolekcję unikatowych, działających komputerów Apple, Macintosh oraz NeXT zgromadzono w miejscowości Łoś pod Warszawą. Obejmuje ona nie tylko hardware, ale też software, peryferia oraz wszelkie formy promocyjne i informacyjne pochodzące z ich epoki. W kolekcji znajdują się również historyczne rzadkie komputery klasy PC, które rywalizowały z Apple w pionierskich czasach komputerów osobistych w walce o konsumenta i w wyścigu technologicznym.

Wszystko to stało się częścią pierwszego polskiego Apple Muzeum, na którego otwarcie serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 3 czerwca, o godzinie 16:00.

Wśród wielu atrakcji i możliwości poznania historii technologii z Cupertino, zaprezentowany zostanie najnowszy nabytek – unikatowy klon Apple II. Odbędzie się też premierowe uruchomienie jedynej w historii wyprodukowanej przez Apple konsoli – Bandai PipPin.

Po raz pierwszy będzie można obejrzeć też prywatne kolekcje iPodów i iPhone’ów ze zbiorów Norberta Cały oraz MacMuzeum.

Imprezę wspierają: MacLife, iMagazine.pl, Mój Mac Magazyn, MyApple.pl oraz oczywiście ThinkApple.

Miejscowość Łoś znajduje się około 40 kilometrów od centrum Warszawy. Można do niej dojechać również komunikacją publiczną. Otwarcie Apple Muzeum rozpocznie się o godzinie 16:00 przy ulicy Ogrodowej 17.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Apple Muzeum poszukuje sponsorów

Ta unikatowa i niezwykle cenna kolekcja została zgromadzona w domu jednorodzinnym przez osobę prywatną i obecnie szuka sponsorów, którzy wsparliby powstanie godnej siedziby Apple Muzeum w Warszawie. Zainteresowani współpracą mogą się kontaktować przez Facebooka lub Twittera.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: