Wielki powrót czarnego MacBooka? Czy podczas WWDC Apple zaprezentuje 12-calowego MacBooka w kolorze czarnym?

Tomek Czech   29 maja 2017

Uwaga: ten wpis ma charakter czysto spekulacyjny. John Paczkowski z BuzzFeed napisał na Twitterze, że odświeżony 12-calowy MacBook w kolorze czarnym (matowym) byłby świetnym pomysłem… Oczywiście może to być po prostu marzenie Paczkowskiego, niepoparte żadna wiedzą o nowych produktach, ale kontekst jest taki:

berrolia

  • w przeszłości Paczkowski często ujawniał informacje o planach Apple (w czasach, gdy pracował w Re/code i AllThingsD mówiło się, że otrzymuje tzw. przecieki kontrolowane prosto z Cupertino);
  • już w następnym tygodniu, podczas WWDC, Apple ma zaprezentować nowe modele 12-calowego MacBooka.

Czy będzie wśród nich również model w kolorze czarnym? Być może Apple zdecyduje się dopasować kolorystycznie MacBooki do czarnych modeli iPhone’a 7 (raczej do matowej wersji, onyks jest zbyt trudny w produkcji i łatwiej się rysuje) – w zeszłym roku zrobiło tak wprowadzając na rynek model w kolorze różowego złota.

Czarne MacBooki sprzedawane pomiędzy 2006 r. a 2008 r. cieszyły się ogromną popularności wśród fanów Apple i dla niektórych do dzisiaj pozostają ulubionymi modelami laptopa z nadgryzionym jabłkiem.

Obudowa czarnych MacBooków sprzed dekady wykonana była z plastiku. Czy nadszedł w końcu czas na czarnego MacBooka w aluminiowej obudowie?

Wszystkiego dowiemy się już za tydzień, w poniedziałek, 5 czerwca, podczas sesji otwierającej WWDC 2017. Start o 19:00 czasu polskiego. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wydarzenia z sesji otwierającej konferencję. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby niczego nie przegapić.

300x300-oslo

Źródło: John Paczkowski
Grafika: Wallpaperswide

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: