Niezadowolony ze stawek roamingu? Chcesz taniej dzwonić za granicę i zza granicy? Wypróbuj Zadarma z możliwością nagrywania rozmów

Tomek Czech   31 maja 2017

Jeśli nie jesteś zadowolony z tego jak Twój operator rozwiązał sprawę roamingu (a jak dobrze wiadomo, niezadowolonych jest wielu), możesz wypróbować starszego, ale sprawdzonego sposobu na tańsze rozmowy międzynarodowe – serwisu VoIP. Przypomniałem sobie o takiej możliwości, gdy wyskoczyło mi powiadomienie, że aplikacja Zadarma, której kiedyś często używałem, właśnie otrzymała aktualizację. Wokół trwa zamieszanie ze stawkami roamingu po 15 czerwca, więc zacząłem się zastanawiać, czy podczas wakacyjnych wyjazdów dobry serwis VoIP nie sprawdzi się lepiej niż roaming operatora, którego zasady nie są aż takie korzystne, albo – co gorsza – nie są przejrzyste.

berrolia

Przyjrzyjmy się zatem serwisowi VoIP na przykładzie Zadarma (akurat ten serwis znam najlepiej, bo używałem go często, kiedy mieszkałem za granicą; oczywiście jest też wiele innych serwisów).

Zadarma pozwala wykonywać i odbierać połączenia VoIP (Voice over IP – czyli “rozmowy przez internet), jak też wysyłać i odbierać SMSy. Serwis pozwala dzwonić do 160 krajów, a stawki są niezwykle niskie (tutaj pełna tabela). Poza tym, po rejestracji dostajemy środki testowe na rozmowy – jeśli wybierzemy taryfę Bezpłatna, od razu otrzymamy 30 minut na darmowe połączenia do 40 krajów, a po doładowaniu konta za 8 euro dodatkowych 400 minut (oczywiście 8 euro możemy wykorzystać na kolejne rozmowy lub inne usługi). Pomiędzy użytkownikami Zadarma połączenia są całkowicie bezpłatne.

Inna świetna wiadomość jest taka, że aplikacja pozwala na nagrywanie rozmów, co jest funkcją bardzo pożądaną przez użytkowników (iPhone nie pozwala na to przy wykonywaniu standardowych połączeń przez aplikację Telefon). Nagrywanie odbywa się w ramach centrali telefonicznej, którą musimy wcześniej aktywować.

Oczywiście do rozmów VoIP potrzebujemy połączenia z internetem, więc w przypadku wyjazdu dzwonimy po podłączeniu do WiFi w hotelu, kawiarni czy publicznego Hotspotu. Jak dobrze wiemy, w większości miejsc nie ma już z tym kłopotu.

Serwis VoIP przydaje się nie tylko za granicą – dzięki niezwykle niskim stawkom za połączenia możemy dzwonić do znajomych czy krewnych mieszkających poza Polską na ich numery komórkowe i stacjonarne.

Żeby korzystać z Zadarma nie musimy podpisywać żadnej umowy, nie ma też żadnych opłat abonamentowych. Po prostu doładowujemy konto i wybieramy taryfę, z której chcemy korzystać:

  • ekonomiczna: najniższe ceny na wszystkie kierunki, naliczanie minutowe;
  • standardowa: darmowe 100 minut w miesiącu do 7 krajów na stacjonarne i komórkowe, naliczanie sekundowe, brak minimalnej kwoty doładowania;
  • bezpłatna: ma pakiet 400 minut do 40 krajów przy doładowaniu konta za 8€; naliczanie minutowe.

Jeśli masz firmę lub właśnie otwierasz startup, Zadarma też się przyda, bo to w dużej mierze rozwiązanie biznesowe – obsługuje bezpłatną centralę telefoniczną, która umożliwia stelefonizowanie biura bez przywiązania geograficznego. Klienci dzwonią na standardowy numer komórkowy/stacjonarny, a my przyjmujemy połączenia za pomocą aplikacji w dowolnym miejscu na świecie. Dla przyjmowania połączeń możemy zamówić numer w dowolnym z 70 krajów świata.

Serwis ma wszystkie niezbędne funkcje, zaczynając od IVR i kolejkowania połączeń, kończąc automatyczną sekretarką i nagrywaniem rozmów w repozytorium w chmurze.

Konfiguracja aplikacji – zarówno dla “zwykłego” użytkownika, jak i biznesowego – jest banalnie prosta i zajmuje kilka minut, nawet gdy chcemy skonfigurować centralę telefoniczną.

Najnowsza aktualizacja wprowadziła zmiany w dizajnie interfejsu, usprawniono pracę z numerami wielokanałowymi, został też wydłużony czas działania aplikacji w tle.

Więcej informacji znajdziecie na zadarma.com.

Aplikacja na iOS jest oczywiście darmowa i można ją pobrać stąd.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: