Raport: Apple rozpoczęło produkcję nowego urządzenia, premiera na WWDC 2017

Marek Twejn   1 czerwca 2017

Jak podaje Bloomberg, Apple rozpoczęło właśnie produkcję całkowicie nowego urządzenia – inteligentnego asystenta domowego (“głośnika z Siri”), który ma być konkurentem Amazon Echo i Google Home.

Urządzenie może zostać zaprezentowane już w poniedziałek na WWDC 2017. Ale w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec roku.

berrolia

Według źródeł Bloomberga, urządzenie będzie wyróżniało się spośród produktów konkurencji wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym i będzie silnie zintegrowane z całym ekosystemem Apple. Miałoby przede wszystkim służyć jako centrum sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi kompatybilnymi z HomeKit i spowodować, żeby użytkownicy jeszcze częściej korzystali z serwisów oferowanych przez firmę z Cupertino (m.in. Apple Music).

Produkcją ma się zająć Inventec – ta sama firma, w której fabrykach powstają AirPodsów.

To, że Apple może zaprezentować asystenta głosowego już na WWDC przewidywał niedawno również analityk Ming-Chi Kuo – według niego, urządzenie będzie wyposażone w panel dotykowy subwoofer i siedem głośników wysokotonowych. Będzie miało podobną moc obliczeniową co iPhone 6/6s i będzie się łączyło z urządzeniami iOS i Macami poprzez AirPlay. Ma być pozycjonowany jako urządzenie wyższej klasy niż Amazon Echo, w związku z czym będzie też od niego droższe (Amazon Echo kosztuje 179 dol.).

Według Sonny’ego Dicksona, urządzenie będzie działało na zmodyfikowanej wersji iOS i będzie wykorzystywało technologię zastosowaną w głośnikach Beats. Niemal całe będzie pokryte głośnikową siatką maskującą, a na górze znajdą się przyciski kontrolne.

Już we wrześniu ubiegłego roku Bloomberg podawał, że inteligentny asystent domowy może też zostać wyposażony w kamery i system rozpoznawania twarzy.

WWDC 2017

WWDC 2017 odbędzie się w dniach 5-9 czerwca. Podczas sesji otwierającej konferencję Apple powinno zaprezentować nowe wersje wszystkich systemów operacyjnych: iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11 oraz nowy sprzęt – odświeżone wersje MacBooków (12″/Pro/Air), iPada Pro, być może również nową wersję Magic Keyboard.

Keynote rozpocznie się 5 czerwca o godz. 19:00 naszego czasu. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby niczego nie przegapić.

Niezadowolony z nowych stawek roamingu? Wypróbuj Zadarma z możliwością nagrywania rozmów!

300x300-oslo

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg
Grafika: Sungi Kim

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: