Ming-Chi Kuo: iPad Pro 10,5″ i głośnik z Siri mogą zostać zaprezentowane na WWDC 2017

Marek Twejn   13 maja 2017

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi w najnowszym raporcie, że podczas czerwcowej WWDC 2017, oprócz nowych systemów operacyjnych, Apple może zaprezentować również nowe urządzenia – domowego asystenta głosowego (à la Amazon Echo) oraz iPada Pro 10,5″.

Kuo ocenia, że szanse, że Apple pokaże asystenta głosowego wynoszą 50%, a nowego iPada – 70%. Według analityka, masowa produkcja 10,5-calowego iPada zacznie się jeszcze w drugim kwartale tego roku, co wskazywałoby, że urządzenie pojawi się w sprzedaży jeszcze przed wakacjami.

iPad Pro 10,5″ ma mieć ten sam rozmiar, co obecny model 9,7″ dzięki zmniejszeniu obramowania wokół ekranu, który ma mieć rozdzielczość 2224 x 1668. Tablet będzie wyposażony w procesor A10X (Fusion?). Według analityków, jego cena może wynieść 599 dol. (2999 zł).

Kilka dni temu wyciekły informacje o pierwszych modelach etui do nowego iPada.

Zdaniem Kuo, stacjonarny asystent domowy będzie wyposażone w panel dotykowy (nie jest jednoznacznie powiedziane, że będzie to wyświetlacz), subwoofer i siedem głośników wysokotonowych, dzięki czemu będzie oferowało wysokiej jakości dźwięk. Będzie pozycjonowany jako urządzenie wyższej klasy niż Amazon Echo, w związku z czym będzie też od niego droższe (Amazon Echo kosztuje 179 dol.).

Według analityka, wraz z prezentacją urządzenia, Apple zdradzi więcej szczegółów na temat swojej platformy dla inteligentnego domu opartej na sztucznej inteligenci.

Na WWDC 2017 Apple powinno też zaprezentować nowe wersje wszystkich systemów operacyjnych: iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11. Keynote rozpocznie się 5 czerwca o godz. 19:00 naszego czasu.

ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wydarzenia z sesji otwierającej konferencję. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby niczego nie przegapić.

300x300-oslo

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: