Roaming po 15 czerwca 2017 – Play ogłasza cennik i wyjaśnia nowe zasady

Tomek Czech   12 maja 2017

Aktualizacja: Play przedstawił nową ofertę – roaming w Unii Europejskiej bez żadnych dodatkowych opłat (sprawdź szczegóły).

Zobacz też: Play wyjaśnia nowe zasady roamingu UE (najczęściej zadawane pyt

***

Jak wiemy, państwa Unii Europejskiej porozumiały się w sprawie nowych zasad roamingu, które zaczną obowiązywać od 15 czerwca tego roku. Wbrew temu, co słyszycie w większości mediów, wcale nie oznacza to „końca roamingu” – będzie on nadal obowiązywał, ale na innych zasadach: ceny usług w roamingu maja być identyczne, jak ceny usług krajowych.

Operatorzy muszą jednak dostosować się do nowych reguł i podać zasady, na jakich będą teraz naliczane opłaty roamingowe oraz ogłosić nowe cenniki. Jako pierwszy zrobił to wczoraj Play.

Alternatywa dla roamingu – aplikacja Zadarma z możliwością nagrywania rozmów!

berrolia

Operator poinformował, że z dniem 15 czerwca obniża ceny wszystkich podstawowych usług w roamingu na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Unia Europejska + Islandia, Liechtenstein i Norwegia):

  • cenę za minutę wykonanego połączenia głosowego;
  • cenę za minutę odebranego połączenia głosowego;
  • cenę za wysłanie SMSa;
  • cenę za wysłanie MMSa;
  • cenę za 1 MB transmisji danych.

Osoby, które korzystają z taryf (abonament/prepaid/MIX), w których wyszczególnione są ceny za każdą usługę, będą płaciły tyle samo za rozmowy, SMSy/MMSy czy internet w kraju, co w roamingu (na terenie UE), ale według nowego cennika dla każdej taryfy, który można znaleźć tutaj.

Osoby posiadające taryfę no limit dostaną co roku pulę minut, SMSów/MMSów i danych do wykorzystania w roamingu. Wielkość puli określona jest w cenniku dla każdej taryfy. Po wykorzystaniu puli, opłaty będą wynosiły:

  • połączenia wychodzące: 16 groszy za minutę;
  • połączenia przychodzące: 5 groszy za minutę;
  • wysłanie SMSa: 5 groszy;
  • wysyłanie MMSa: 4 grosze;
  • transmisja danych: 4 grosze za 1 MB.

Niewykorzystana pula usług nie przechodzi na następny roczny okres i nie sumuje się z nowo przyznaną pulą.

Zobacz też nową ofertę roamingową Orange (jest tanio!).

W przypadku posiadania promocyjnych pakietów przeznaczonych do korzystania w Strefie Euro, jednostki z tych pakietów rozliczane są w pierwszej kolejności przed pulami usług.

Każdy klient otrzyma też co roku pulę bezpłatnych minut na połączenia przychodzące. Po jej wykorzystaniu za minutę odebranego w roamingu połączenia zapłacimy 5 groszy.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Apple Watch LTE, Apple TV 4K, iPhone 7s i 8

Jeżeli klient nie akceptuje zmian zasad i cennika, może wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Należy zrobić to do dnia wejścia zmian w życie, czyli do 15 czerwca. Przedstawiciele Play doprecyzowali, że z powodu nowego cennika umowy nie można jednak zerwać bezkarnie.

Jeśli to wszystko wydaje Ci się zbyt skomplikowane, może nieco wyjaśni poniższe wideo, w którym przedstawiciele Play omawiają szczegóły nowej oferty.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: