“W Europie jak w Polsce”, czyli nowa oferta roamingu UE w Play

Tomek Czech   13 czerwca 2017

Play przedstawił właśnie nową ofertę roamingu w Unii Europejskiej, która będzie obowiązywała od 15 czerwca. Operator musiał dostosować się do wymogów Komisji Europejskiej i zasady “Roam like at home” – dlatego już od czwartku wszyscy klienci PLAY, którzy w ramach abonamentu lub oferty na kartę mają pakiety minut, SMS, MMS, mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej (a także w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie) na takich samych warunkach, jak w kraju.

Sprawdź nowe oferty roamingu UE w Orange, T-Mobile i Plus

berrolia

Także wszystkie połączenia i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach.

Korzystanie z transmisji danych też nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub pakiety zakupionego w ofercie na kartę.

W przypadku ofert abonamentowych, ceny oraz limity danych są uzależnione od danej taryfy. Na przykład, w ofercie Formuła Duet M klienci mogą rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE, a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE.

Zobacz też: Play wyjaśnia nowe zasady roamingu UE (najczęściej zadawane pytania)

Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX mogą korzystać bez ograniczeń z połączeń głosowych i SMSów, a dodatkowo mają do 2,47 GB internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

W przypadku osób korzystających z ofert na kartę limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik, z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej – na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2 GB za 9 zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.

Więcej informacji znajdziesz na stronach Play.

Sprawdź też nowe warunki roamingu w Unii Europejskiej po 15 czerwca 2017 r. w:

Alternatywa dla roamingu – aplikacja Zadarma z możliwością nagrywania rozmów!

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Play

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: