T-Mobile zmienia zasady roamingu UE – będzie tanio, jak w kraju

Tomek Czech   8 czerwca 2017

T-Mobile zmieniło zasady, na jakich będzie naliczać opłaty w roamingu UE po 15 czerwca. Dostosowało się tym samym do wymogów Komisji Europejskiej i poszło (jedynie słuszną) drogą wytyczoną wcześniej w Polsce przez Orange: klienci T-Mobile w czasie podróży do krajów UE oraz Norwegii, Islandii i Lichtensteinu będą mogli korzystać ze wszystkich usług na takich samych zasadach, jak w kraju.

Dotyczy to zarówno abonentów jak i klientów usług na kartę (z oferty T-Mobile, Heyah i tuBiedronka).

Sprawdź nowe oferty roamingowe Play, Orange i Plus.

berrolia

Po 15 czerwca, rozmowy, SMSy, MMSy i internet będą więc w podróży po Unii Europejskiej rozliczane także z pakietów krajowych. Użytkownicy pakietów nielimitowanych będą mogli z nich korzystać również w roamingu w UE.

Sprawdź też nową ofertę roamingu w Play – w Unii Europejskiej bez żadnych dodatkowych opłat

W przypadku pakietów danych w roamingu w UE w T-Mobile, główna zasada jest taka, że im wyższy abonament czy opłata za usługi telekomunikacyjne zawierające pakiet danych, tym większy jest pakiet danych, z którego można skorzystać w roamingu bez dopłaty.

Kupując jedną z popularnych ofert Supernet, abonenci otrzymają w opcji T1 za 29,95 zł oprócz nielimitowanych rozmów dodatkowo możliwość wykorzystania 1,55 GB danych ze swojego krajowego pakietu w roamingu w UE. Natomiast w przypadku opcji T3 za 79,95 złotych będą to nielimitowane rozmowy i SMSy oraz aż 4,1 GB danych do wykorzystania miesięcznie w roamingu w UE.

W przykładu oferty T-Mobile na kartę z nielimitowanymi rozmowami i SMSami oraz pakietem 10 GB w kraju, w roamingu w UE klienci otrzymają nielimitowane rozmowy i SMSy oraz 1,25 GB danych.

Alternatywa dla roamingu – aplikacja Zadarma z możliwością nagrywania rozmów!

Dla przedsiębiorców, którzy korzystają z oferty Jump proFirma rozmowy, SMSy i MMSy w roamingu w UE są nielimitowane, a pakiety danych w zależności od wysokości abonamentu w kraju wynoszą od 0,65 GB aż do 18,55 GB miesięcznie.

Klienci T-Mobile będą mogli kontrolować koszty internetu w roamingu, ponieważ w momencie wyczerpania bezpłatnego pakietu danych będą mogli wybrać jedną z trzech opcji: zablokowanie transmisji danych w roamingu, dalsze korzystanie w cenie 4 groszy za 1 MB do wyczerpania pakietu krajowego lub kupienie nowego pakietu danych.

Od 15 czerwca T-Mobile będzie tez oferował klientom dwa dodatkowe 7-dniowe pakiety danych w roamingu w UE: 0,5 GB za 19,99 zł oraz pakiet internetu bez limitu danych z prędkością do 256 kb/s za 39,99 zł.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: T-Mobile

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: