Nowości, które mogą pojawić się w iOS 11 – aplikacja “Files” (menadżer plików?) i funkcja “przeciągnij i upuść” dla iPada

Tomek Czech   5 czerwca 2017

Tuż przed rozpoczęciem WWDC 2017 deweloperzy wpadli na ślad dwóch nowości, które mogą pojawić się w iOS 11.

Pierwszą z ich jest aplikacja Files, która pojawiła się w amerykańskim App Store, i którą zauważył Steven Troughton-Smith. Aplikacji nie dało się pobrać, w jej opisie pojawiła się krótka informacja “Files App for iOS”. Według dewelopera, jest kompatybilna tylko z iOS 11 i urządzeniami 64-bitowymi. Po pewnym czasie usunięto ją z App Store.

berrolia

Aplikacja może zapowiadać pojawienie się w iOS menadżera plików, na kształt znanego z macOS Findera. Będzie dostępna zarówno na iPhona, jak o iPada, również w języku polskim.

Troughton-Smith odkrył też, że w App Store pojawiła się aplikacja Aktywność, co oznacza, że w iOS 11 będziemy ją mogli usunąć z naszego urządzenia (a raczej ukryć, jak inne aplikacje systemowe).

Drugą nowością jest funkcja “przeciągnij i upuść” (drag and drop), która może być dostępna w widoku split view na iPadzie. Na ślad tej długo wyczekiwanej przez użytkowników funkcji natknął się w aplikacji Feedback inny deweloper – Olivier Charavel.

Sprawdź, jakie inne nowości mogą pojawić się w iOS 11.

Keynote otwierający WWDC 2017 startuje dzisiaj o godzinie 19:00 naszego czasu. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby niczego nie przegapić.

Zobacz, jak obejrzeć transmisję na żywo.

Do poczytania przed konferencją:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Steven Troughton-Smith
Grafika: MacStories

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: