Rewelacyjne wyniki Geekbench nowych iPadów Pro – tablety szybsze od wielu Maców

Tomek Czech   13 czerwca 2017

Nowe iPady Pro 10,5″ i 12,9″ trafiają właśnie w ręce pierwszych klientów więc zaczęły pojawiać się pierwsze wyniki testu Geekbench mierzącego wydajność procesora. Zgodnie z oczekiwaniami, nowe tablety z Cupertino, wyposażone w sześciordzeniowe procesory A10X Fusion (2,27 Ghz) osiągnęły świetne rezultaty.

berrolia

Wyniki własnego testu udostępnił dzisiaj m.in. Frederico Vittici. Nieco lepszy rezultat uzyskał mniejszy z iPadów.

Test single-core:

  • iPad Pro 10,5″: 3832
  • iPad Pro 12,9″: 3720

Test multi-core

  • iPad Pro 10,5″: 9217
  • iPad Pro 12,9″: 9058

Na obu urządzeniach zainstalowany jest iOS 11.

W bazie Geekbench najlepsze rezulataty dla nowych iPadów Pro to w tej chwili:

  • single-core: 3962
  • multi-core: 9418

Nowy procesor jest oczywiście szybszy niż A10 Fusion zastosowany w iPhonie 7 i 7 Plus, które w teście single-core uzyskują maksymalnie około 3500 punktów, a w teście multi-core maksymalnie około 6000 pkt.

Wyniki nowych iPadów Pro robią wrażenie, gdy porównamy je z rezultatami osiąganymi przez Maki.

Najnowsze tablety od Apple mają lepsze wyniki niż wszystkie modele 12-calowego MacBooka (nawet tegoroczne), który na jednym rdzeniu osiąga maksymalnie wynik około 3800 pkt., a w teście multi-core około 7300 pkt.

Nowe iPady uzyskują też lepsze rezultaty niż MacBook Air, którego najszybszy model (z 2015 r.; nie ma jeszcze wyników dla tegorocznego), w teście sinlge-core osiąga wynik 3900 pkt., a w teście multi-core MBA maksymalnie “jedynie” 7500 pkt.

Nawet najszybsze modele 13-calowego MacBooka Pro z tego roku osiągają jedynie nieznaczne lepsze wyniki od nowych iPadów: maksymalnie 4300 w teście single-core i 9700 w multi-core.

Procesory w nowych iPadach są tez bardziej wydajne niż wiele starszych (aczkolwiek nie aż tak bardzo starych, bo np.  z 2015 r.) modeli iMaców, Maców mini czy 15-calowych MacBooków Pro. W teście single-core nowe tablety wyprzedzają nawet Maca Pro z 2013 r.

Średnie wyniki uzyskiwane przez każdy z modeli Maca możecie sprawdzić tutaj, a maksymalne osiągi przez wyszukiwanie bazy Geekbench tutaj.

Oczywiście trzeba pamiętać, że na ogólną wydajność urządzenia wpływa wiele czynników, nie tylko szybkość procesora. Świetne wyniki najnowszych iPhone’ów i iPadów Pro pokazują jednak, jak dobrą pracę wykonało Apple projektując chipy z serii Fusion.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Podsumowanie WWDC 2017.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Geekbench

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: