Life Is Strange: Before The Storm – czy trafi też na Maca? (trailer, gameplay)

Michał Liczbik   2 lipca 2017

Na tegorocznych targach E3 pojawił się wielce przeze mnie wyczekiwany tytuł. Po przejściu “Life Is Strange” czułem niedosyt nie mogąc poznać wcześniejszej historii Chloe i Rachel. Zespół z DONTNOD Entertainment ogłosił jednak, że pojawi się druga część gry o podtytule “Before The Storm”.

berrolia

Fabuła

Grać będziemy tym razem z perspektywy znanej z pierwszej części Chloe. Poznamy historię jej spotkania z piękną i popularną Rachel Amber. Możliwość poznania tej historii z innej perspektywy sprawia, że nie czuję się jakbym czekał na odgrzewany, niewprowadzający niczego nowego kotlet.

Historia ma się zamknąć w 3 epizodach. To niewiele, biorąc pod uwagę, że pierwsza część gry posiadała ich pięć i zamykała się w 21h rozgrywki.

Mechanika

W pierwszej części kierowaliśmy bohaterką MAX, mogącą kontrolować czas. W Before The Storm nie dane będzie nam to robić. Jednak rozgrywka, jak w pierwszej części, naszpikowana będzie ciężkimi moralnie wyborami wpływającymi na dalsze losy naszej bohaterki – w udostępnionym na targach gameplay’u (zobacz poniżej) widzieliśmy m. in. możliwość kradzieży pieniędzy.

Gdzie w to cudo zagramy

Chociaż pierwsza część była dostępna na Maca, tym razem nie zostało to zapowiedziane. Sądzę jednak, że za jakiś czas usłyszymy o jej dostępności na tej platformie. Poza zwykłym pecetem,  wBefore The Storm zagramy też na konsolach Sony i Microsoftu.

Gra będzie miała swoją premierę 31 sierpnia. Dostępna jest już na Steamie w przedsprzedaży w cenie 16.99 €. Dostępna jest też wersja Deluxe – kosztuje 9.99 € i pozwala na przejście bonusowego epizodu z Max Caulfield w roli głównej, dodatkowe ubrania dla Chloe oraz “Mixtape Mode” pozwalający na tworzenie swojej własnej playlisty z soundtracku z gry i odsłuchiwanie jej w cinematikach.

Gracze mają wielkie oczekiwania, ale czy twórcom uda się im sprostać? Przekonamy się za dwa miesiące. Tymczasem w czerwcowym PS+ pierwsza część dostępna jest za darmo. Jeśli jeszcze ktoś nie grał, to jest najlepszy moment. Warto!

Life is Strange: Before The Storm – trailer

Life Is Strange: Before the Storm – gameplay

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Life Is Strange

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: