ThinkApple poleca – gry na weekend: 3Boxes i Bridge Constructor

Dawid Olczak   7 lipca 2017

W każdy piątek polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Kolejny weekend, kolejne dwie świetne gry. Na wstępie chciałbym jednak zaznaczyć, że jeżeli nie chcesz spędzić całych wakacji nad smartfonem, to poważnie zastanów się, zanim przeczytasz ten artykuł.

berrolia

3Boxes

3Boxes to gra logiczna posiadającą elementy strategiczne, które stawiają przed nami naprawdę ogromne wyzwania umysłowe. Została stworzona przez polskiego dewelopera Jana Mazurczaka.

Spoglądając na nią pobieżnie możemy ulec wrażeniu, że nic jej nie wyróżnia spośród innych aplikacji dostępnych w App Store.

Nic bardziej mylnego. Pozwólcie, że podam kilka przykładów:

  • gra została stworzona proceduralnie, co w dużym skrócie oznacza, że sam deweloper nie projektował osobiście każdej łamigłówki i również musi się sporo napocić żeby ją przejść;
  • gra posiada aż 1998 poziomów;
  • rozgrywkę możemy streamować na żywo w dowolnej aplikacji, która posiada tę funkcję;
  • jest fajny podkład muzyczny;
  • nikomu nie udało się jeszcze dojść do ostatniej łamigłówki.

Zasady gry

Celem gry jest usunięcie kostek z planszy, tak, by nie pozostał na niej ani jeden kwadracik. Żeby tego dokonać musimy je likwidować trójkami w linii poziomej lub pionowej (dotykamy pierwszej i ostatniej kostki w linii).

Prawda, że wydaje się mało skomplikowana?

Gra jest dostępna za darmo w App Store.

PS Istnieje możliwość przeskoczenia od razu z pierwszej łamigłówki do ostatniej, wystarczy, że zapłacimy… niecałe 6000 zł…

Bridge Constructor

Bridge Constructor to gra stworzona dla typowego Polaka. Dlaczego? Pozwólcie, że posłużę się stereotypem, który mówi, że każdy Polak – świadomie lub podświadomie – uważa, że wszystko sam jest w stanie zrobić najlepiej, na wszystkim się najlepiej zna i jego racja jest „mojsza niż twojsza”.

Jeśli jesteś taką osoba (ja jestem!) to super się składa, ponieważ będziesz mógł udowodnić sobie i całemu światu, że to Ty sam pokonałeś wszystkie przeciwności losu i wybudowałeś wszystkie mosty samodzielnie.

A tak na poważnie, strasznie lubię gry, w których mogę coś skonstruować czy zaprojektować, dlatego postanowiłem polecić Wam właśnie ten tytuł.

W grze, jak z pewnością się już domyśliliście, budujemy mosty, które muszą wytrzymać pewne obciążenie. Oczywiście do budowy, możemy wykorzystać przeróżne materiały, takie jak liny, deski, belki czy wsporniki.

Gra jest naprawdę przyjemna i pochłania sporą ilość czasu. Niestety nie wybacza żadnych błędów, więc każdy krok musimy przemyśleć co najmniej dwa razy. Wspomnę tylko jeszcze, że przy każdej konstrukcji musimy zmieścić się w określonym budżecie.

Grę możemy kupić w App Store za 8,99 zł.

Ostatnio polecaliśmy też: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: