W Krakowie odbędzie się największy hackathon w Europie – HackYeah

Redakcja   13 lipca 2017

Mogąca pomieścić 15 tys. osób krakowska Tauron Arena stanie się sceną zmagań co najmniej dwóch tysięcy programistów i specjalistów IT z całej Europy, którzy w dniach 27-29 października zmierzą się w 48-godzinnym hackathonie – HackYeah. Poszukają rozwiązań dla czołowych firm technologicznych i powalczą o nagrody pieniężne. Trwają zapisy.

ThinkApple jest patronem medialnym wydarzenia. 

berrolia

One hackathon to rule them all

Organizatorzy zamierzają pobić rekord Europy pod względem liczby uczestników stacjonarnego hackathonu. – Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah.

HackYeah rozpocznie się w piątek 27 października 2017 i potrwa aż 48 godzin. Uczestnicy zostaną podzieleni na specjalizacje i będą pracować w grupach. Spróbują rozwiązać kilkanaście zadań przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów.

Zadania będą dotyczyły najnowszych trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive oraz wymagały znajomości języków programowania, takich jak Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5 czy SQL.

Za rozwiązanie zadań uczestnicy mogą otrzymać wartościowe nagrody pieniężne oraz propozycje pracy.

– HackYeah stwarza przestrzeń, w której pracodawcy i potencjalni pracownicy mogą poznać się osobiście. Firmy przyjrzą się, jak pod presją czasu specjaliści IT podchodzą do konkretnych problemów i jak rozwiązują zadania – mówi Sylwia Wojtas z PROIDEI, organizatorka wydarzenia.

W trakcie trwania hackathonu organizatorzy przewidzieli atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Uczestnikom zapewniają posiłki, masaże i dostęp do strefy relaksu.

Zapisy trwają już na hackyeah.pl. Wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł.

Więcej informacji na oficjalnej stronie oraz na Facebooku i Twitterze wydarzenia.

Wydarzenie na Facebooku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: