W Krakowie odbędzie się największy hackathon w Europie – HackYeah

Redakcja   13 lipca 2017

Mogąca pomieścić 15 tys. osób krakowska Tauron Arena stanie się sceną zmagań co najmniej dwóch tysięcy programistów i specjalistów IT z całej Europy, którzy w dniach 27-29 października zmierzą się w 48-godzinnym hackathonie – HackYeah. Poszukają rozwiązań dla czołowych firm technologicznych i powalczą o nagrody pieniężne. Trwają zapisy.

ThinkApple jest patronem medialnym wydarzenia. 

berrolia

One hackathon to rule them all

Organizatorzy zamierzają pobić rekord Europy pod względem liczby uczestników stacjonarnego hackathonu. – Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah.

HackYeah rozpocznie się w piątek 27 października 2017 i potrwa aż 48 godzin. Uczestnicy zostaną podzieleni na specjalizacje i będą pracować w grupach. Spróbują rozwiązać kilkanaście zadań przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów.

Zadania będą dotyczyły najnowszych trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive oraz wymagały znajomości języków programowania, takich jak Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5 czy SQL.

Za rozwiązanie zadań uczestnicy mogą otrzymać wartościowe nagrody pieniężne oraz propozycje pracy.

– HackYeah stwarza przestrzeń, w której pracodawcy i potencjalni pracownicy mogą poznać się osobiście. Firmy przyjrzą się, jak pod presją czasu specjaliści IT podchodzą do konkretnych problemów i jak rozwiązują zadania – mówi Sylwia Wojtas z PROIDEI, organizatorka wydarzenia.

W trakcie trwania hackathonu organizatorzy przewidzieli atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Uczestnikom zapewniają posiłki, masaże i dostęp do strefy relaksu.

Zapisy trwają już na hackyeah.pl. Wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł.

Więcej informacji na oficjalnej stronie oraz na Facebooku i Twitterze wydarzenia.

Wydarzenie na Facebooku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: